Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-12-2017, 09:46 AM   #54 (permalink)
Hayatdern
Teğmen

Tesekkür: 0
5 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Hayatdern is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 'ben şu taşı kullandım ve gerçekten şu etkisini gördüm' diyen var mı???

Halk arasında volkan camı olarak bilinen, doğal bir şekilde meydana gelen volkanik kayaç türüne obsidyen adı verilir. Yanardağların ani şekilde soğuması ile meydana gelirler. Kristalleşme süreci gerçekleşmeden donma noktasına geldiğinden kenar kısımları ince, keskin bir formdadır. Bu ince ve keskin formu sebebiyle tarihin eski uygarlıklarında silah ya da süs eşyası üretiminde kullanılmıştır.
Eski uygarlıkların en ünlülerinden Mayalar, obsidyen taşını ayna yapmak için kullanmışlardır. Günümüzde ise tıp alanında kullanılan neşterlerin keskin bölgelerinde kullanılan bir kayaçtır. Akrep, kova, oğlak burcuna sahip kişilerin uğurlu taşı olarak da bilinir. Obsidyen taşının insan vücudu üzerinde etkileri olduğu söylenmiştir. Şifalı taşlar arasında kendinden sıklıkla bahsettiren obsidyen taşının genel özellik ve çeşitlerini buradan öğrenebilirsiniz: Obsidyen Taşı Nedir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? | Bilgihanem
Hayatdern isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla