Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2017, 07:31 PM   #17 (permalink)
Robi
Teğmen

Tesekkür: 24
30 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Robi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Robi'nin Günlüğü

Alıntı:
bgtgyjbga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eft nin o nüansını keşfetmişsin evet tıplamaları yaparken o olumsuz hisleri hissetmessen bir işe yaramıyor.
Sadece özgüvensizlik değil onun dışında değersizlik inancı düşük özsaygı yetersizlik inancı bir çok şey var.
Siz nasıl düzeldiniz peki? Korkularınızın üzerine mi gittinz? Sürekli dışarı mı çıktınız? Ne yaptığınızı açıklarsanız çok memnun olurum. Dayanamıyorum artık. Bilgi düzeyi belki benden daha az olan insanlar, ön plâna çıkabildikleri için daha çok değer görüyorlar. Ben kendimi ispatlayamadığım için hocaların gözünde tembel oldum. Halbuki sınıf birincisiydim. Geçen yıl sınıfta sadece ben takdir almıştım. Ama bunu hiçbir hoca bilmiyor. Çünkü ben herkes gibi övünüp kendimi ispatlayamadım. Hep bu özgüvensizlik yüzünden. Ben de artık herkes gibi olmk istiyorum. Daha 6 ay öncesine kadar bu içinde bulumduğum durumun rahatsızlık olduğunu bile bilmiyordum. Kişiliğim böyle sanıyordum. E doğru ya bizi böyle yetiştirmişlerdi değil mi! Bizim herkesten ne eksiğimiz var ki, yok tabii. Ama bunun bilincine varamıyoruz. Çevremizden aldığımız olumsuz telkinlerin sonuçlarını yaşıyoruz. Bazen kalbim sıkışıyor, ellim ayağım kasılıyor. Bu stres, bu mutsuzluk bei öldürecek. Bana dua edin ne olur, belki sizlerin duası kabul olur. Kişi bi başkasına ettiğinde daha kolay kabul olurmuş.

Gittiğim hiçbir ortamda sevilmiyorum. Hep eleştiriliyorum, yargılanıyorum. Kimse ne yaşadığımı bilmiyor. Hep yargılıyorlar. Neden böylesiniz siz insanlar? Ben sizi yargılıyor muyum???? Bi çocuğu annesi sevmeyince kimse sevmiyormuş. Kimse değer vermeyince, ben de kendime değer veremiyorum. Hep negatifliklerini yayıyorlar bana. Ya sadece bir kez biri gelsin sarılsın seni seviyorum desin sana güveniyorum desin, dünyalar benim olur. İçim nasıl acıyor bi bilseniz. Sevilmemek, ölmekten beter... Derdimi anlatabilceğim kimse yok. Buraya yazıp rahatlamaya çalışıyorum. Söyleyemediklerim içimde birikti, çok ağır. Kaldıramıyorum.
Robi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla