Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-07-2016, 01:42 PM   #2 (permalink)
kutsalduman

Tesekkür: 2
2 Mesajinıza toplam 2 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutsalduman is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Artık Dayanacak Gücüm Kalmadı (Lütfen Okuyun)

Şimdi artık devam eden sorunlarıma geleyim bu konuyu hipnoz bölümüne açmamın sebebi şimdilerde hipnoz ile ilgileniyorum ve sorunlarıma otohipnoz ile çözüm bulabilir miyim onu öğrenmek istiyorum.

Artık sıralamaya başlayayım isterseniz sorunlarımı

-Kendimi bildim bileli bir korkaklık var üzerimde nedenini bilmiyorum ama hayatımı mahveden unsurların başında geliyor. Birisiyle tartışsam başlangıçta bağırıyorum ağzıma geleni söylüyorum ta ki o kaşılık verene kadar karşılık verdiğinde ben de bi tıkanma oluyor hatta fazlacca karşılık verırse sesım solugum kısılıyor. Farkına vardıgım dıger bır husus kavga gördüğüm zaman bile kalp atışım hızlanıyor içimi bir korku kaplıyor. Genelde sonradan kendime kızıyorum nıye böyle yapıyorum diye

-Hakkımı arayamıyorum çoğunlukla bana verilene razı gelıyorum itiraz edemiyorum genel olarak söylenilenleri yerine getiremiyorum

-Arkadaş ilişkilerim çok iyi değil çok az insanla samimi olabiliyorum

-Yeni girdiğim ortamlara alışmam zor oluyor

-Belki de en önemli sorunlarımdan biri liseden öncesinde pek farkında değilim ama liseye başlamamla birlikte üzerime oturan içimden hiçbişey gelmeyişi hiç birşey yapmak istemeyişim

-Aile içi zaten büyük ihtimalle sorunların kaynağının başlangıcı ki hiç iyi değil özellikle de benim açımdan

-Hayattan hiç zevk alamıyorum

-Sıkıntılarım genel olarak lisede başladı demiştim aslında farkına vardığım şey şu daha öncesinde de olan sorunlar devam edıyor ama önceleri fazla sıkıntı yapmıyordu fazla koymuyordu bana liseyle beraber acıtmaya başladı her geçen gün ise daha fazla acı veriyor. Mesela geçen günlerde liseden bir arakadaşın düününe gittim gelen bazı arkadaşlar daha vardı. Sonra bizi bayan arkadaş arabasıyla evımıze bıraktı. İşin açıkcası diğer arkadaşlarda araba olmasa da ehlıyet var ben de ehlıyet de yok hiç almak için ugrasımda olmadı unıversıtedeyken bılen bılmeyen herkes basvuruyodu ehıyete o zamanlar bı değişikilik falan vardı onun için herkes basvuruyordu benimse hiç içimden gelmiyordu ehliyete basvurmak dediğim gibi hiç birşey yapasım gelmiyor. O bayan arkadaşa bakınca kendimden utanıyorum şimdi. zaten araba kullanmaktan da korkuyorum bununla birlikte benim için ailemden ayrılıp üniversiteye gitmek zor geliyodu erkek bayan farketmeden bazı arkdaşlar programlarla yurtdısına gidiyor dil öğreniyor hem kendilerini geliştiriyor hem geiyorlardı ben her zamankı hiç bi şey yapmadan beklıyordum yine bakıyorum bazı arkadaşlar yurtdısına gezmeye gidiyorlar şimdi ve ben hala bakıyorum

-Araba kullanmaktan korkuyorum deyınce aklıma geldı kendimi bildim bileli hep olumsuz düşünceler hep bi korku var üsütümde üniersiteye giderken de ben oradayken babam ölür diye düşünce hakimdi içime daha önceleri de hep annem ölüp gidecekmiş kaygısını yoğun şekilde yaşadım

-Bir iş yapacak sam bütün altyapı hazır olsun öyle işe başlayayım diyorum (ultra mükemmeliyetçilik)

-En ufak bir engel karşısında pes ediyorum mücadele ruhum sıfır aslında bakıyorumda çocukluğumda hırslıydım genelde maç yaparken zayıf takımda olmayı secerdım herkes iyi takıma geçmek isteseler de ben zayıf takıma geçmeyı sıkıntı yapmazım belkı kendıme güvenimden belkı de benı o takıma almazla dıye mı dusunuyodum acaba

-Sürekli bir erteleme hali

-Araştırmalarım sonucu güçlü bi sevgi yoksunluğu

-Değersizlik inancı diye bir kitap var okudum genel olarak ban cuk dıye oturuyor.

Şimdilik bu kadar büyük ihtimalle yazmaya devam edeceğim ben bu sorunlardan kurtulmak için nasıl bir yol izleyeyim kendi başıma eft, tohipnoz falanla mı uğraşayım yoksa bi uzmana mı danışayım aslında regresyon ve emdr için araştırıyorum yaşadığım sehırde yok ama yakınsehırlerden uygun bı yer bulabılırsem gıtmeyı dusunuyorum herkesten bilgi ve fikirlerini, desteklerini bekliyorum iyi günler esen kalın
kutsalduman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla