Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-06-2016, 12:24 AM   #3 (permalink)
ercankrdk
Teğmen

Tesekkür: 6
11 Mesajinıza toplam 13 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ercankrdk is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Odağımızın üzerinde olduğu şeyler daima hayatımızda var olmak zorunda

Eleştiri ve önerileriniz beni sevindirdi çok teşekkürler öncelikle.
Aslında bu yazımı Aksilik'ler üzerine yazdığım için, yani yazımızın odak noktası Aksiliklerin ne olduğu anlaşılması üzerine olduğu içindi. Ama söylediğiniz gibi aksilik kelimesi biraz fazlaca vurgu yapmışım, söylediklerinize katılıyorum.

Aksilik kelimesi yerine şanssızlık kelimesi de aslında eşdeğerdir. Örneğin; Küçük aksilikler yerine, Küçük şanssızlıklar gibi değinilebilirdi.

Sadece bu görüşünüze pek katılmıyorum. "Alt bilinç pozitiften çok negatifi, daha kolay kabul eder" Bilinç altımız, pozitif veya negatif ayrım yapmaksızın kayıt tutar.

Ama dediğiniz gibi anlatımlarda, kelimelerin kullanımında seçici davrana bilirdim. Bu konularda biraz daha özen göstereceğim.

Bu arada yazımı tekrar okudum ve gerçekten çok fazla aksilik kelimesi kullanmışım, ne kadar odak noktası olursa olsun bu kadarı okurken rahatsız ediyor. Bu yazım için bir düzenleme yapmayı düşünüyorum.