Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-04-2016, 09:24 AM   #4 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: geçmişi bırak

Geçmişte yaşamak iyi değil.Bu zamana ait olduğunuzu hissedemiyorsunuz.Ben kendimi 57 model chevrolet belair olarak tanımlardım artık benim modelden üretmiyorlar ve yedek parçam da yok.

Şöyle düşünmek lazım birilerinden intikam almıyorsanız ki alınca da içinizde bir boşluk oluşacak asla gündelik hayata gerçekten geri dönemeyeceksiniz.

Hakikaten insanı çok yoran düşünceler.Şu şunu yapmasaydı ben şu an şöyle olurdum.İster istemez şu an olduğunuz kişiyi suçlama ve yetersiz bulma durumuna sokuyor bu sizi.

Geçmişte olan hiç bir şey değişmeyecek.Tarihten ders almak lazım oturup tüm mağlubiyetlere ağlarsak aynı takımı kaybedince kendisini yiyip bitiren taraftar gibi oluruz.Bu farkındalığa ulaşmak kolay değil.

Sözler insanlara kar etmiyor.Belki bir sekiz ay önce biri bana buları söylese ben de hadi ya diyecektim ama gerçekten geçmiş ve olmamış bir geleceği düşünüp kaygılanıp kendini suçlamaktansa anı yaşamak şimdi üzerine odaklanmak daha iyi sonuç veriyor.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla