Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-03-2016, 09:37 AM   #3 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: çok ilgimi çekti toparlandım bende geldim :)

Eğitim sisteminin son yirmi senede çok değiştiği muhakkak.Son beş senede ise yap boz tahtasına döndü.Her bakan yeni bir sistem getirdi.Biri tek sınavı iptal etti öbürü çocuklar üç tane sınava girince dershanelere talep artıyor dedi yeniden tek sınav getirdi.Böyle çok örnek var.

Ben yetişemiyorum artık yeni sistemlere.

Kpss bence bu ülkeye gelmiş en adil sistem.Doksanlarda memuriyete nasıl girildiğini az çok insanlardan dinledim.Seksenlerde ki daha kötü zamanlardır babamın yaşadıklarını ilk ağızdan dinledim.

Sıkıntı arz-talep dengesi.Bir kızı on kişi ister , bir kişi alır hesabı.Bir kadroya on talip hatta bazen bin talip oluyor haliyle 999 kişi için hüsran 1 kişi için sevinç muhakkak oluyor.

Üç idiot-three idiot diye bir film var.Orada Hindistan eğitim sistemi ve Hindistan da ki durum anlatılıyor.Filmi izleyince aslında bizim ülkemiz en daha sempatik ve daha iyi durumda gelmişti. Şükretmiştim. Nüfus kalabalık arz talep dengesiz.Ailelerin çocuklarından beklentileri çok fazla eğitim sistemleri aşırı zor.

Neyse dileyen filmi seyreder ben anlatırsam spoiler vermiş olurum.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla