Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-11-2015, 10:19 PM   #27 (permalink)
mutluhayatim
Üsteğmen

mutluhayatim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 231
127 Mesajinıza toplam 188 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mutluhayatim is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Boşanma sonrası yaşananlar

Alıntı:
seheristanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle geçmiş olsun, ben de sizin söylediklerinize benze şeyler yaşıyorum, boşanma konusunda çevremdeki insanların ne diyeceği aklımı bulandırıyor. Biliyorum aslında herkes destek olacaktır ama hala toplumumuzda boşanmış kişilere karşı bir önyargı var gibi...evlilikte ne yaşadığımızı bilmeden insanlar aa boşandın mı diyebiliyorlar çevremde de görüyorum böyle olayları
daha dava açmadım ama boşanmak istiyorum kesin kararlıyım olmayacak yürümüyor evlilik.

zaten şuan kağıt üzerinde evli gibi birşeyiz. ne birlikte uyuyoruz ne de yemek yiyoruz es kaza aynı anda evde olsak farklı odalarda vakit geçiriyorz...
Merhaba
Elalem ne derse desin ne önemi var ki. Elalem yaşamıyor bu hayatı siz yaşıyorsunuz. O yüzden bir karar alırken elalem ne der diye düşünürsek sadece hayatımızı mahvederiz. Evet bir evliliği bitirmek kolay değil kabul ediyorum. Ama dediğiniz gibi aynı yatakta uyumuyorsanız, beraber vakit geçirmiyorsanız ne anlamı kalır ki. Sizinde hayatınızı yaşamanıza hakkınız var. Büyük bir adım atmışsınız. Sizi tebrik ederim. Bir çok insanın yapamadığı şeyi yapıyorsunuz. İster kadın olsun ister erkek insan ben buradayım diyebilmeli. Mutluluk evde değilse başka bir yerdedir demek ki. Bazı çiftler çocuk olduğunda boşanmaktan geri duruyor. Ama çocuk anne baba boşanmasa da sağlıklı büyüyemiyor. O kavga gürültü içinde büyümek çocuk içinde zor ya da başka bir neden olarak kadın nereye gideceğim nasıl karnımı doyuracağım diyor. İşte o zaman anlıyoruz ki başka bir insandan ekmek beklemek ne kadar zor, kısıtlayıcı bir şey. O yüzden bir kadın ayaklarının üstünde durabilmeli. Hele ki günümüz şartlarında. Hepimiz bir bireyiz. Bazen mutlu oluyoruz, bazen üzgün. Ama insan mutluyken de üzgünken de sevdiğiyle paylaşmak ister değil mi bunu. Bişeyler bitmişse çabalamak boşuna. Neye neden çabaladığını bile unutur insan böyle bir durumda.

mutluhayatim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla