Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-08-2015, 03:15 AM   #10 (permalink)
Şanaa
Teğmen

Şanaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 102
25 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Şanaa is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Nur'lu Günlük

O üzeri çizilmesi gereken insanlar mutlaka gitmeli..Zaten davranışları ve kelimeleri fire veriyor.Hayatta en dayanamadığım şey, her pisliği yapıp sonra muazzam bir erdem varmış gibi saf ayağına yatıp dost görünen düşman insanlar bu da yeni moda bir akım En basit örnek bir sevgili bulmuş her yerde ifşa etmiş sanki saklı kimse bilmiyormuş gibi bir konu açılıyor söylüyorsun Aaaa kim söyledi kimden duydun herkes benim dedikodumu mu yapıyor ? diyor peees.o haltı becerirken ortaya çıkacağını düşünmüyormuş gibi saf ayağına yatıp seni aptal yerine koyyor.senin sevgilin veya özel hayatın bizi ilgilendirmez ki böyle akıl pusulası şaşmış bi dediği ötekini tutmayan hemen suçluyan insandan, ne fayda gelir üzerini çizip hayatından çıkarmazsan ya iftira atar yada başına iş açar .. Onun içindir ki Düşünme eylemini çok çok severim.Laf sokarak başlayan ince hesap peşinde olan sözde dost ne işe yarar.zamana emeğe selama yazık inanın..Üç yıl yalnız kalırım kimseye ihtiyaç duymam.Etrafımda olan yada dostum dediğim insandan önce içi dışı bir olmasını beklerim ve isterim, ama içi dış bir derken de patavatsız, diline geleni akıl süzgecinden geçirmeden söyleyen değil elbet...

Ben bana kötülük edeni görürüm uyarırım ve sonra hiç düşünmeden hayatımdan çıkarırım.erken karar vermem yaptığı davranışları iyice gözden geçiririm ve gitmesi için fırsat veririm..Ben kendimle iyi geçinen biriyim, kim benim huzurumu bozar üzerse ve münafıklık tohumu atar ise ona 2'nci bir şansı asla vermem. Elbet hemen gözden çıkarırım ve haber veririm'' Sen artık benim için yoksun'' derim.İnsan bazı şeyleri göze almalı cesur olmalı, hele ki bunlar hayatı zora sokan insanlarsa hiç elde tutmamalı.Bu kesinlikle öz güven değil,sadece ileriyi görüp doğru karar verebilme gücü..bazen keskin olmak çok şey kazandırır.tabi kişilikle de alakalı durum.ne kadar çok korku olursa bir o kadar bağımlı oluruz.Sadece her insan kendine yetmeli ve yanında olacak insanları çok iyi seçmeli..Hiç bir dostumla özel konularımı paylaşmam.bugün dost yarın düşman olabileceğini bilirim Kötü ve kötülüğün kimseye faydası yok çoğu da ciğerden kötü değişmez .O yüzden mesafeli olmak her zaman kazandırır.Boşuna duygusal ve zihinsel hamallık yapmamış oluruz..Hayat zaten insanı yoruyor hemde çok yoruyor.Huzurlu neşeli dostlar varken, ağzında zehir taşıyan kişiyi niye yanında tutacaksın.Basit hesap, kötü ve zararlı olana güle güle demeli...

İnsana kendisinden ve ailesinden başka dost yok.İnsan sadece ailesine vefalı sevecen affedici sonsuz şefkat içinde ve sevgi dolu olmalı:))

.
Şanaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla