Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-06-2015, 10:36 PM   #5 (permalink)
tuğba_
Teğmen

Tesekkür: 14
13 Mesajinıza toplam 19 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tuğba_ is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: sosyal fobiyi yenenler

Alıntı:
maviinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben gördüm :) benim psikiyatrım biraz psikolog gibiydi, konuşurduk.. üniversite hastanesinde idi, İStanbul Çapa Tıp. ilaç + konuşma, terapi şeklinde ilerliyordu. Ayda bir, duruma göre 2 haftada 1 gidiyordum. Mesela doktorun söyledikleri bende ciddi etkiler bırakıyordu, farklı bakış açıları sunuyordu ve bunlar bana mantıklı geliyordu. kabulleniyordum. böyle bir süreç devam etti bende..
psikiyatrla görüşme sürecinde etkiler olabilir diye düşünüyorum. ama ilaç tedavisi ve sohbet bitince etkiler devam ediyor mu? benim bir arkadaşım farklı bir terapiye gitmişti. film bile izlettirmişler, bioenerji aldı , farklı uygulamalar gördü. terapistiyle görüşürken çok mutluydu. bana da tavsiye etmişti. 2 sene gitti. sonra , terapinin etkileri geçince bu yavaş yavaş eski huyuna döndü. çok fazla bilgi öğrenmişti ama bunu içselleştirememişti. değişiklik biraz vardı ama gittiği süreye ve verdiği paraya değdiğini düşünmüyorum. onun yaşadığı değişikliği ben telkin dinleyerek elde ettim. daha sonra o da telkin dinledi. terapisti gerçekten etkili olsaydı telkin dinler miydi. bu konularda gerçekten fayda gören kişi var mı merak ediyorum .
tuğba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla