Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-06-2015, 03:16 PM   #16 (permalink)
Kararli3521
Teğmen

Tesekkür: 106
49 Mesajinıza toplam 74 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Kararli3521 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Sevgili günlük

Bir maske taksam kimse benim olduğumu bilmese her şeyi her istediğimi yaparım. Neden böyle düşünüyorum? Benim olduğum bilinmezse daha rahat olurum. Neden? Çünkü eğer kim olduğum belli olmazsa insanlar benim hakkımda olumsuz düşünemezler. Öznur böyle Öznur şöyle diyemezler. İnsanların düşünceleri neden bu kadar önemli benim için? Sen herkes hakkında kötü düşünüyor musun? Onlar niye düşünsün. Düşünse bile herkes seni sevmek zorunda değil ki. Bu dünyada milyonlarca insan var herkes birbirini seviyor mu? Hayır. Okuldaki arkadaşların sınıfındaki herkesle konuşuyor mu? Hepsini seviyor mu? Hayır.Ama sen herkes tarafından sevilmek istiyorsun. Sen herkesi seviyor musun ki? Sevmiyorum ama sevilmek istiyorum. Her ortamda öne çıkayım istiyorum.Ama olmuyor. Neden? Çekingen davranıyorum.Neden? Beni kısıtlayan bir şeyler var.Ne? İnsanların düşünceleri. Beğenilmeme korkusu. Neden bu kadar umursuyorsun? Herkes mükemmel tek sen mi sorunlusun? Hayır tabiki. İnsanların düşüncelerine bu kadar takılma. Önemli olan senin nasıl düşündüğün. Bir şeyi yapmak eğer seni eğlendirecekse kimseyi umursamadan onu yap.Kısıtlama kendini. Beğenilmedin ne oldu? Mutlaka birileri seni kabul edecektir. İlle de kabul edilmek zorunda değilsin.Sen kendini kabullen kendini sev yeterli değil mi? Seni en fazla ilgilendiren kendin olmalı. Sen bu dünyaya başkaları için gelmedin. Bu dünyada hep tek olacaksın.O halde sadece kendini sev, kendinle ilgilen,kendini mutlu et.
Kararli3521 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla