Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-05-2015, 09:44 PM   #8 (permalink)
tuğba_
Teğmen

Tesekkür: 14
13 Mesajinıza toplam 19 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tuğba_ is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Bir İnsan Neden Bu Kadar Çok Rüya Görür

Alıntı:
MuminOKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Olaya nereden baktığınız önemli, korkutucu birşey değil, gerçek...Ve harika bir gerçek...
Ya da başka bir yol, kafanız karışık iken veyahut olumsuz düşündüğünüz vakit, "acaba bundan sonraki düşüncem ne olacak?" diye sorun.

"Ya olmazsa"/"İptal" konusu ise; Serbest bırakamıyoruz, serbest bıraktığımız vakit işler değişiyor. Serbest bırakamayışımızın asıl sebebi, olacağına inanmamaktan geçiyor.
düşünceleri serbest bırakmak, çok rahatlatıcı olur sanırım. bir nehrin içindeki çer çöpün suyla birlikte akması gibi. o çer çöp akmazsa, birikir, beynin içi olumsuzluklarla dolar. daha sonra da en küçük tetikleyici bir olayda geçmiş anılar canlanır, duygusallaşırsın ya da mutsuz olursun .
ben aklıma olumsuz bir şey geldikçe, aklımda diyorum. tabi aklımda demek aklıma gelirse. bazı düşüncelerim çabuk gerçekleşiyor. negatif düşüncelerin şeytanın zikri olduğunu öğrendikten sonra ne kadar boş düşüncelerle vakit kaybettiğimizii anladım.
beynimizi olumlu şeylerle ( dua, zikir, faydalı kitaplar) doldursak , şeytana yer kalmaz sanırım
tuğba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla