Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-11-2014, 12:51 AM   #815 (permalink)
Janit
Teğmen

Janit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 64
51 Mesajinıza toplam 76 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Janit is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: dilekleri bonusuyla gerçekleşenler burda paylaşalım

Işıklı Yol aynen katılıyorum size.Bu güne kadar ümitsiz olduk olumsuz düşündükte ne oldu?Hep zarar gördük.Sizin dediğiniz gibi yaparsak en azından birşey kaybetmeyiz :)

bu arada en son yazdığım olumlamalardaki evren konusuna birde şu cümleyi eklemek istiyorum yeni aklıma geldi bu.Hani diyorlarya evrenin yardımını kabul ediyorum falan diyeceğine dua et diye(tabi duayı herzaman etmeliyiz orası ayrı konu).Bunların ikisi birbirinden farklı şeyler.Mesela biz evrenin yardımını kabul ediyorum derken bilinçaltını o şekilde şartlandırırken evrendeki enerjiyi kendimiz yönlendirmiş oluyoruz(negatif ve pozitif enerjileri çekmek gibi).Diğer arkadaşlarda diyorya burda olumlamalarda evren kelimesine Allah kelimesini koyun diye işte burda şöyle bir gerçek çıkıyor.Mesela ... işimin halledilmesi için evrenin yardımını kabul ediyorum derken burda bilinçaltını evrendeki olumlu koşulları çekmesini şartlandırmış oluyoruz yani bilimsel olarak evrendeki enerjiyi yönlendirmiş oluyoruz.Ama bunun yerine diğer arkadaşların dediği ... işimin halledilmesi için Allahın yardımını kabul ediyorum dersek bilinçaltı buna nasıl bir tepki vercek(benim bildiğim bilinçaltı mantık kuramaz bilgisayar gibi çalışır).Haşa bilinçaltı burda Allahı yönlendiremiyceğine göre iş bence bilimsel olarak aksaklığa uğruycak diye düşünüyorum.
O yüzden benim görüşüm hem Allaha inanarak dua edip manevi görevimizi yapmamız hemde olumlama yapıp bilimsel yönden elimizden geldiğini yaptıktan sonra Allaha tevekkül etmemiz lazım.
Bu arada Esmaül Hüsna ile ilgilenmenizi ve bu yönde uygulama yapmanızıda ısrarla öneririm.
Janit isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla