Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-08-2014, 10:50 AM   #6 (permalink)
bbb
Teğmen

Tesekkür: 741
66 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bbb is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Lütfen yardım

Alıntı:
AragornGondor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaslar bende normal bi insana nazaran daha fazla çekingenlik var ve yabancı ortamlarda pek konuşamıyorum insanları önemsiyorum ne düşüneceklerini önemsiyorum mesela lisede arkadaşlar toplanmıştık bi arkadaşım bana sen suskunsun dedi. bende yeri geldiğinde konuşurum diye cevap verdim. bazen çok pasif olabiliyorum nasıl kurtulacam bi çözüm yolu söyleyin kitapmı okuyayım..şimdiden teşekkürler
kendi yazınızda, cevabı vermişsiniz... yani, kitap okumak... çözümü biliyorsunuz ama uygulama konusunda, biraz tembellik var gibi... )))

Alıntı:
Dusunsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazdıklarının tıpa tıp aynısı benim 2 sene önceki halim sende bu cümlemi başkalarına söyleyebilirsin cesur savaşçı aragorn kılıcına güven. Sitedeki ücretsiz telkinleri kullanmaya başla suçluluk ve ego telkinini 2 hafta dinle sonra suçluluğu çıkartıp sosyallik arttırıcı kendine güven vb.. ve günde en az 8 saat dinle uyurken tv izlerken kitap okurken su sesini duyman yeter kendine forumda bir günlük aç ve kendini gözlemle herşeyini yaz ben senin takipçin olurum :) Hobbit 3'de görüşmek üzere..
düşünsel arkadaşımızın, yukarıda yazdığı, çözüm konusundaki önerilerine katılıyorum... yazdığınız sorunlarınızı, daha kısa zamanda aşmanızda yardımcı olacağını düşünüyorum...

Alıntı:
AragornGondor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
teşekkür ederim. ya kendime yarım yamalak güveniyorum insanlar tarafından eleştirilmekten korkuyorum aklımda olan cümleleri söylemekten geri çekiniyorum ve sonra pişman oluyorum . genellikle yabancı ortamlarda böyle oluyor telkinleri felan dinlesem işe yararmı link felan yollarmısın? bu arada hobbit 3'ten sonra lotrsuz kalacağız :(:(:((((
Size, güzel olduğunu düşündüğüm, bir alıntıyla yanıt vermek isterim…

Aslında sen, kendi sesini uzun zaman önce unuttun… sana, hiçbir zaman, kendi fikirlerini dile getirme özgürlüğü tanınmadı… sana, itaat etmen, büyüklerinin sana söylediği her şeye evet demen gerektiği öğretildi… sana, öğretmenlerin yada din liderlerin ne yapıyorsa onu yapman öğretildi… kimse senden, kendi sesini arayıp bulmanı istemedi… kimse sana, senin kendi sesin var mı, yok mu? diye sormadı…

böylece, sesin bastırıldı… diğer sesler çok yüksek, çok talepkar, çünkü onlar emirdi ve sen onlara, kendine rağmen uymuştun… bu taleplere uymak gibi bir niyetin yoktu, bunun doğru olmadığını görebiliyordun… ama insan saygı görmek, kabul edilmek ve sevilmek için itaat etmelidir… (bunu da, ben ekleyeyim... hatta, yasal haklarınızı almak için bile ve itaat etmelisiniz… görüldüğü üzere, itaatin sınırı da belirsiz...)

(özellikle, alıntının altı çizili son satırına çok dikkat ediniz… düşünceme göre, son satırla ilgili örn: uslu durmazsanız, ebeveynleriniz sizi, parka götürmez… dondurma almaz… çünkü, dünyaya gelmeyi siz istemişsiniz…J)) işte, itaat bu kadar önemli... görüldüğü gibi itaat, çocukken öğretilir / ağaç yaşken eğilir gibi...:))) )

kitabın adı “DEĞİŞİM”…… ve üzerinde OSHO yazar... (9. sayfadan alıntı yapılmıştır.. sanırım fiyatı, 9,90 tl...)

hiç kimse, bilgiyle doğmaz… kendinize olan güvensizliğinizi, okuyarak (sizinde mesajınızda yazdığınız gibi), öğrenerek ve sonunda, yeteneksizliklerinizi azaltarak, kolayca aşabileceğinizi düşünüyorum…

bu arada, başkaları denilen insanlarında sizin gibi, 2 kulağı, 2 eli, 2 ayağı vs. organları var… dış görünüşe aldanmayınız…

yanlış hatırlamıyorsam, şöyle bir söz vardı: nice elbiseler gördüm içinde insan yoktu, nice insanlar gördüm, üstünde elbise yoktu…

unutmayınız... evren bir okul, canlılarda, talebeleridir...

saygıyla… / sevgiyle kalınız…
bbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla