Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-10-2008, 07:43 PM   #2 (permalink)
engilizce
Teğmen

Tesekkür: 47
31 Mesajinıza toplam 120 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
engilizce is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: mesleğimiz doğrumu

Çok güzel bir yazı Demet, eline yüreğine sağlık. "Ruh ikizi" konulu yazındaki düşüncelerine de katılıyorum. Eş ve iş seçimi mutluluğa giden yolda çok önemli iki adım. Bunları doğru yapabilmemiz için de kendimizi tanımamız, farkındalığımızı geliştirmemiz lazım. Meslek seçiminde eğitim sistemimiz, ebevenylerimizin bilinçsizliği, sosyo- ekonomik şartlar vb. gibi pek çok faktör doğru seçimler yapmamızı engellese de mutsuz olduğumuz bir işte çalışmaktansa riskleri göze alıp sıfırdan başlamaya cesaret edebilmeli ya da çok büyük adımlar olmasa da küçük çabalarla bunu değiştrimek için birşeyler yapmalıyız.
Ben "doğru insan"la 32 yaşımda tanıştım. Öncesinde sanki bile bile bir şekilde acı çekme olasılığımın yüksek olduğu kişileri seçiyor ve tekrarlanan hayal kırıklıkları yaşıyordum. Listemi tekrar gözden geçirdiğim, beni gerçekten neyin mutlu edeceğini anladığım, takıntılı isteklerimden vazgeçtiğim anda herşey hızla gelişti ve bir yıl sonrasında evliydim. Hala da çok mutluyuz Sevgiler...
engilizce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla