Konu: Selamlar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-04-2014, 02:33 AM   #9 (permalink)
elisya
Üsteğmen

elisya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 565
297 Mesajinıza toplam 1,016 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the rough
Standart Cevap: Selamlar

Alıntı:
Enderr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese teşekkürler. okul veya ailede eğitim olayını ben zaten sadece buralarda olur anlamında söylemek istemedim. şunu demek istedim; bizim toplumumuzda ilk ailede sonrasında okulda verilen yeterli veya yetersiz eğitim insanın karakterinin büyük bölümünü yaratıyor. sonrasında ise bu temelleri yıkıpta yeni bi karakter edinmek kendine zor gibi görüyorum.
Evet dediğiniz doğru.. ilk 7 yaşına kadar ailede ve sonrasında okul, arkadaşlar ve sosyal hayattan bir sürü eğitim, dersler ve öğrenilmiş davranışları alıyoruz. iyi yada kötü olsun hepsi bizim benliğimizi ve karakterimizi hatta sonunda kaderimizi oluşturan küçük ama etkili, hatta kalıplaşmış çekirdek inançlarımızı da bu dönemler de alıyoruz. işte bu çekirdek inançların niteliğidir asıl önemli olan. Size zararlı mı yoksa faydalı mı? Bu inançlarımızla yaşıyoruz çünkü hayatı. Eğer bir şekilde farkındalığınız artmış ve kendinizde olumsuz gelen yanlarınızı görüp farkettiyseniz şanslısınız. Bunu değiştirme şansınız var. Çünkü hayatınızın sorumluluğu sizin elinizde. Temelleri yıkmak yani en zor olanı da burada başlıyor. ister kişisel gelişim okuyarak, ister ritmotrans cd'ler ile ya da bilinçli telkinlerle vs... çalışmalar ile bunu başarmak mümkün.. Çeşitli yolları var ve bu konular ile ilgili çoğu bilgiyi bu sitede bulabilirsiniz.
Başlamak başarmanın yarısıdır. Yeterki pes etmeden kararlı olun.