Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-04-2014, 07:32 PM   #3 (permalink)
Pelish
Teğmen

Tesekkür: 40
53 Mesajinıza toplam 89 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pelish is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Düşünmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım..

Merhaba,

ilk önce soğuk kanlılığınızı rahatlığınızı korumalısınız, daha sonra yapamayacağım acaba ne olacak , gibi kaygılarınızı bi kere tamami ile yok etmelisiniz, temel bir bilgi birikiminiz olması yeterli ve focus, yani odaklanma konuya odaklanmanız gerekiyor, ben bilmiyorum veya nasıl yaparım derseniz zaten -1 ile başlamış olursunuz, ben her zaman yaparım hallederim dediğim her işi ki hiç bi fikrim olmayan işlerin altından bile çok rahat kalkıyorum, baktım batırıyom yapamıyorum, o zamanda ben denedim fakat olmadı ve onu yapabilen ile beraber destek alarak öğrenmelisin hiç bir zaman pes etme, pes ettiğin anda zaten bitmiştir. üstüne git dene olmadı bi daha olmadı bi daha olana kadar ama yap, öğrenilmiş çağresizlik yapma sadece yapıcam edecem bitiricem bunlar. negatif olma.

Kısa bir örnek anlatayım, Müşteri hizmetlerinde çalışıyorum, bir müşterim geldi, bir başladı anlatmaya ürünü bana iade edecek, başından dedim kendime ben bu ürünü bu müşteriden iade almayacağım çünkü keyfi keder iade etmek istiyor. ordan girdi burdan çıktı enson benle baş edemedi yöneticime gitti iade ettiricem diye yöneticime sadece 1 kelime dedim oda hayır dedi, sonra başladı tekrar bana saymaya, ben hala almamak için direniyorum ürünün fiyatına baktım 10-15 lira bişy arızalı bile olsa cepten veririm dedim, ama işin rengi keyfi keder iadesi olunca bende almamak için uğraşıyorum hoş birşey yapmıyor müşteri şu bu derken müşteri en sonunda ben senin kadar güzel savunan bu kadar dikkatli kelimelerini seçeni görmedim bu güne kadar herşeyi iade aldırttım farklı firmalarda ve bunu sana iade aldırtamadım dedi, bende öyle demeyin beyfendi iade alırım müşteri memnuniyeti adına dediğimde müşteri şok oldu, neden öyle birşey yaptım çünkü ben elde edeceğimi ettim, amaç bazen bu tür kafamdaki teorileri test etmek, işe yarıyor o yüzden olumlu git yapıcam edicem olacak, pozitif yaklaş.

Saygılarımla

Ahmet.
Pelish isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla