Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-03-2014, 09:26 PM   #22 (permalink)
sweeet
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: BİLİNÇALTI TEMİZLEME VE ENERJİNİZİ YÜKSELTME MEDİTASYONU

Öğlen dinledim okula gitmeden 1 saatim vardı dinlenme süresinde bir de bu telkini açtım. Benim meditasyon dünyam sabit genelde toprak yoldan gidiyorum doğayı seviyorum çiçeklerin rengi ve yaparaklarının şekli değişiyor. Şimdi efendim başlıktaki soruların cevaplarını toplayacak olursak. Bir meditasyon en yüksek faydasını 21 gün ara verilmeden yapılırsa gösterebilir. Bu meditasyondaki yönergelerin içselleştirilmesinde önemli nasıl telkinleri 21 gün dinleyelim diyorsak medi de öyle. Sonra belli medi saatleriniz olabilir. Öncesinde ve sonrasında nefes ile kendinizi mediye hazırlayabilirsiniz. Zihin boşaltarak mediye başlamak harika olur. Bazıları bunu bir iki dk da yapabilirken bazıları için biraz daha zaman alabilir. Nefese odaklanmak faydalıdır. Burundan alıp ağızdan verilebilir nefes. Ciğerlere değil diyaframa doldurulan nefes doğru nefestir. Burunda sıkıntı varsa ağızdan alınıp verilebilir nefes. Medi kapsamlı bir medi. Medi yaparken herkes görsel olmayabilir kimileri işisel olur rüzgarın sesini duyar derenin sesini duyar çimlerin hışırtısını duyar ateşin sesini duyar. Kimisi dokunsaldır nesneleri hayal edemese bile o hissi yaşar sanki yürüyormuş gibi hisseder. Kimileri de benim gibi film şeridi misali oturup izler. Bazen duyduğum şeyler de oluyor ağırlıklı olarak görselim ama. Başlarda sabit durmak zor olabilir. Kaşıntı hissi medi de ki konsantrasyonunuzu bozabilir pes etmeyin alışırsınız. İsterseniz yerde oturarak isterseniz sandalyede oturarak yapabilirsiniz. Eğer uzanıp dinlerseniz uyuma ihtimaliniz var ama uyurken bile mediye devam edebilirsiniz mediyi bilinçaltına dinletmiş olursunuz. Oturmakta fayda var. Otururken bile transa geçebilirsiniz. Medi sonrası deneyimlerinizi not almanızda fayda var eğer yeni bir şey keşfederseniz yeni nesneler görürseniz medi sonrası not alın belki bilinçli okuduğunuzda size bambaşka anlamlar çağrıştırabilir.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla