Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-10-2013, 04:09 AM   #14 (permalink)
Zakoreus
Teğmen

Tesekkür: 43
17 Mesajinıza toplam 23 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Zakoreus is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

carbon 14 herşeyde tutuyorda bunda tutmaz zaten neyse ben illede böyle şeyler arayanlar için diyorum, zaten kuranın değişmediği belli ilk günden beri çünkü tek tip kuran var başka bişey yok sadece kuran ama incile tevrata bakarsan hepsi bozulmuş tahrip olmuş ve insanlar tarafından değişmiş yeni şeyler eklenmiş bazı şeyler çıkarılmış hepsinin inandığı bi önder var ama öncelerden bu hataya düştüğü için insanlar allah kuranı sonuna kadar koruma sözü vermiştir ki o ayet numaralarındaki rakamların matematiksel mucizelerini görmek çok zor değil şimdide uyduruk hadisi şeriflerle bozulmaya çalışıyor din ama kuran değişemiyor nedense. ben inanmayı seçmedim annem babam gibi sülalem gibi atalarım gibi cahiller gibi inanmayı seçmedim ben aklederek inanmayı seçtim ve hadisi şeriflerin hepsini kafamdan çıkardım sadece allahın sözü var benim için... kuran çevirisi olarakta tüm çevirilere baktım onlarcasına ama hepsi belli bi mezhebe göre yazmış anlamadığı yerleri çevirmemektense küçükte olsa anlam kaymış ama o anlamlar çok büyüyor insanımız sayesinde ben en doğru çeviriyi buldum ve o kişide zaten benim gibi ne mezhep kabul ediyo ne hadis ne yobazlık ne körü körüne inanç sadece akıl ve düşünce ve tabi ki sadece allahın sözü olan kuran... zaten o kuranı okursanız ne kadar kolay ne kadar gerçek insanlıktan bahsedildiğini anlarsınız ama bizimkiler naapıyo namazı arapça duayla okuyo, örtünün denen ayeti başörtü olarak okuyor, namazda allah 3 vakitten bahseder ve istediğiniz rekat kılın der 2 rekat kılsan 2 dk olmuyor düşün ama biizmkiler 5 vakit namazı farz kılmış şu kadar rekat kılıcaksın diyor abdestte ağzına burnuna çekicesksin diyor ama allah diyo yüzünü kolunu ve ayağını yıkaman yeterli diyor... ben allah varsa bu kadar zor olmicağını düşündüm ve inançsız yaşamayı tercih edebilirdim ama kendim araştırdım doğruyu buldum benim için artık sadece allah ve insan var... hiçbir zorlama bile yok yapmam gerekn tek şey sabah öğle ve akşam sadece 2 rekat namaz kılmak yani günde 5 dk allaha ayırmak o da türkçe dua okuyarak arapça değil...çok girdim çıktım ama düşmanca görmesin kimse bende düşmanca gördüm ama dini değil dini böyle gösterenleri ve aklımı kullandım hemen karşı atağa çıkmayı seçmedim
Zakoreus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla