Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-09-2013, 01:35 AM   #5 (permalink)
selinarosa
Teğmen

Tesekkür: 24
67 Mesajinıza toplam 232 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
selinarosa is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

Alıntı:
Zakoreus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bence din konusu gereksiz olmuş, samimi bi kişiyi değiştiremez kimse, sırf o söze inat okuyucam bunu bi gün
Bence ''o söze inat'' okumanın pek bir manası yok, sevgili Zakoreus. Samimi(!) bir kişiyi kimse değiştiremiyor(!) ya nasılsa? Açık fikirli olmanın ''A''sını bile içermediğinden ötürü çocukluğundan itibaren kendisine dayatılmış olan bir düşünceye, bir felsefeye, bir inanca sıkı sıkıya tutunmuş bir kişi, eğer bu tavrından ötürü ''SAMİMİ'' sıfatına layık görülüyorsa, şahsen ben ''samimi'' OLMADIĞIM için kendimle gurur duyuyorum diyebilirim o halde... KİTAPTAN AKLIMA GELEN BİR CÜMLEYİ AKTARIYORUM:

''KURALLARA DAYALI BİÇİMDE YAPILAN HİÇ BİR ŞEYDE SAMİMİYET YOKTUR''

Ve din kavramı çoğu zaman BİR KURALMIŞÇASINA İNSANLARA AŞILANIYOR... Bu arada bu alıntıyı yaptığım bölümün kitaptaki adı da şu: ''İÇTENLİK''... Bir futbol takımı tutarmışçasına kendi dinini en üstün din görüp de diğer dinlerden kişileri veya hiçbir dine yakınlık duymayan kişileri ''samimiyetsiz'' ilan eden herhangi bir kişi de huzur nedir, bilemeyecektir; çünkü sürekli olarak KENDİ TAKIMINI, PARDON, KENDİ DİNİNİ BAŞKALARINA İNATLA SAVUNMAYA ÇALIŞACAKTIR... Bir gün olsun da kendisine sormayacaktır şu soruyu: ''BEN MADEM BU KADAR DİNİME İNANIYORUM, NE DİYE ONU KABUL ETMEYENLERE ONU İSPATLAMA GEREĞİ DUYUYORUM?''

Böyle bir kişi samimiyet nedir, ne yazık ki bilmemektedir. Çünkü, kendi ruhuna karşı samimi değildir... Sevgili Zakoreus, her ne kadar birazcık öyle görünmüş olsa da, bunları aslında bizzat sana değil, HERKESE GENEL MANADA yazdım. Kısacası, kişisel olarak sana hitap etsin vs. gibi bir niyetim olmadı. Yalnız kişisel olarak tek bir yorum yapmam gerekirse, cümlendeki şu ''inat'' kelimesi beni gerçekten düşündürdü... NEYE İNAT? KİME İNAT? KENDİ KENDİNE Mİ? MADEM EMİNSİN İNANCINDAN, BU İNAT NEDEN ORADA? BELKİ DE KENDİNE BİLE İTİRAF EDEMEDİĞİN ŞÜPHELERİN VARDIR?

Bu soruları kendi kalbine sormanı rica edebilirim senden, sadece kendin için... Sorarsan da eğer, sonuçları bizimle paylaşıp paylaşmamak SANA KALMIŞ. Sen yeter ki kendine bunları soramayacak kadar kendi kendine HAKSIZLIK ETME. Tartışmaları kazanıp kazanmamak bir anlam ifade etmez; bana göre hiçbir tartışmanın kazananı OLAMAZ. Sadece kendimizle baş başa kalıp da ''BEN BU DURUMDAN NE ÖĞRENDİM?'' diye sorduğumuz zaman kazanabiliriz. Tüm bunları anlamama da işte bu kitap yardımcı oldu. Hepinize sevgiler...
selinarosa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla