Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-08-2013, 02:26 PM   #15 (permalink)
gecedamla
Teğmen

gecedamla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 52
22 Mesajinıza toplam 27 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gecedamla is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

Alıntı:
Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sanırım ilerleme endişesi de olabilir bu.Neyse çok konuştum susuyum ben en iyisi

Özellikle bu senin tekrarın arkadaşım. Çok konuştuğunu düşünmek. Şimdi soruyorum sana- neden böyle düşünüyorsun sence?
Çok konuşsan ne olur?
Yada neden öyle hissediyorsun?

Ailenin kaçıncı çocuğusun? Sana çok konuşma, sen ne anlarsın diyenler oluyor muydu ailende?
:) Ailenin tek çocuğuyum anne ve babam kültürlü,aklı başında insanlar hiç bir zaman sen sus sen nereden bileceksin çocuklara laf söylemek düşmez vs. bu tarz cümleler kullanmadılar bana karş. Benim şanssızlığım çocukluğumun neredeyse 6 yılı boyunca ailemi sadece yaz tatillerinde,bayram tatillerinde falan görebildim çalışmak durumundaydılar maddi sıkıntı içindeydik o zamanlar ve ben amasyada büyükanne ile kalmak zorundaydım. Tam net hatırlayamasamda bana karşı olumsuz tavırları fazlaydı. Bir iki sene sonra babam vefat etti. O dönemden kalan problemler sanırım halen sevgili seçimlerimde rol oynuyor.Bir ilişkim bittikten sonra bunun farkına varabiliyorum. Babam vefat ettikten sonra neredeyse 11 yıl boyunca göçebe gibi ailenin fertlerinin evlerinde kaldık annem ağır bir depresyon geçirdi. O zamanların bilinç altımda ağır etkileri olduğunu düşünüyorum. Belki hata yaparsam veya istenmeyen bir şey söylersem evsiz kalma korkusu yaşıyordum.

Çok konuştum susayım olayında da günlük yaşantımda her daim kullandığım bir şey değildir bu sadece yazmaya devam ettikçe konudan sapıp, yarım bıraktıklarımı örneklemeye devam edecektim :D

Hatta bu 11 yıl sonunda ilk defa çekim yasası,kuantum vs. gibi konuları okumaya başladım. Sürekli annemle birlikte ayrı bir ev tuttuğumuzu bizi küçük gören insanlarla bağımızı kopardığımızı vs. düşündüm ve olumladım. Şu an ayrı bir evdeyiz önceleri anneme imkansız gibi görünürdü ama beni tek başına okuttu dersaneye gönderdi okulu şehir dışında okuyacağım ve bunu karşılayabilecek. Bazıları için küçük ve basit bir şey bu ama bizim hayatımzda imkansızdı ve oldu. Çünkü annemin çalıştığı tüm parayı elinden alırlardı işsiz kaldığında biz size baktık vs. diye

şu an yaşadıklarımda ailenin diğer fertlerinin etkisi daha büyük zannediyorum.
gecedamla isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla