Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2013, 12:49 PM   #8 (permalink)
seniha.
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough
Standart Cevap: hayalin mucizesi

Sessizlik bazı insanları çıldırtır,korkutur.Alışık oldukları frekansın,titreşimin olmaması;bir tür ölüm gibi gelir bu insanlara. Yaşadığını hissettiren araba sesi,anlık patlamalar,sorunların sesi yol olduğu için boşluğa düşer. Ve o zaman,içerideki sesleri duyar.
Bastırılmış duyguların,duyguların ve vicdanın seslerini duymaya tahammül edemez.
Bu yüzden insan dışa dönük olduğunda kendisini daha mutlu hisseder. Her şey yolunda zanneder. Bu kendinden kaçışın ve kendi gerçeğiyle yüzleşmemenin çirkin bir yöntemidir aslında .İnsanlarla olmak kişiye pansuman etkisi yapar;ne var ki gerçek şifa yalnızlık ve itikaftır.Kubilay AKTAŞ-Hayalin Mucizesi

çok doğru. sürekli kalabalık ortamlarda bulunmak insanın içi hesabını yapmasını zorlaştırır. zaman zaman insan kendisini dinlemelidir. bugünü mü nasıl değerlendirdim, birini üzdüm mü,kime kırıldım,kimi affetmeliyim. bu değerlendirme yapılmayınca bilinçaltında sorun olrak ortaya çıkıyor.kimileri de bu sorundan kurtulmak için,kalabalığın gürültüsünü dinleyerek, kendi iç sesiinden uzaklaşıyor.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla