Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-10-2008, 11:02 AM   #7 (permalink)
yeni bir hayat
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future
Standart Ynt: Dirençler.."içsel direncin asilmasi ve eyleme geçis" Alıntıdır.

Dirençler, özellikle de hedefimiz, ulaşmak istediğimiz bir noktamız olmadığında çok aktifler..Defalarca bazı yeni alışkanlıklar ve programları hayatıma geçirmek istediğimde,bu durumu yoğun yaşıyordum..Zaten yapımda,mecbur olduğum birşeyi yapmaya isteksizlik gibi bir durum yoğun olur..
Yabancı dil üzerine hep yoğunlaşmak istemişimdir. Günde 1 saat ayırayım diyorum mesela, bir türlü o bir saatlik zaman oluşmuyor,çünkü bir saat düşünüldüğünde uzun bir zaman dilimi oluyor bana göre...Çözüm: Hergün bir kelime..Çok küçük bir adım evet, fakat getirisi çok..Günde bir kelime öğrenmek, yılda 365 kelime yapıyor..Zaten, o bir kelimeyle sınırlı kalmıyor..Artık böyle yapıyorum.İngilizce,Almanca, Arapça;hergün birer kelime..Birkaç yıl sonra,birkaç dil birden öğrenilmiş oluyor böylece..

Kitap okumak,ilk başlarda (yıllarönce) bu da bende bir direnç oluşturuyordu.Hergün 3 sayfa dedim kendime..O da üç sayfayla sınırlı kalmadı..
Her hafta yeni bir yemek tarifi deniyorum,Böylece ayda dört yeni lezzet öğrenmiş oluyorum..
Bir eylem defterim var.Bu defterime hergün çok küçük de olsa, hedeflerime ulaştıracak eylemleri günü gününe not ediyorum.Bu işimde de böyle, günlük ev işlerimde de böyle,okumak istediğim kitaplarda da böyle..Böylece o gün olağandışı bir durum olduysa,yapamamışsam o eylemi ertesi gün telafi ediyorum..O yüzden eylemlerin günlük yazılmasının çok faydasını görüyorum..
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla