Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-07-2013, 03:25 PM   #34 (permalink)
ßyKuS
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough
Standart Cevap: Senin hayatın, senin seçimlerin..

Bir önceki mesajda dikkatimi çektide ne kadar çok olumsuz ve zihinsel kelimesi kullanmışım. Bugün'ün dünden farkı dün'ün bugün olmadığı gerçeği :)) Herneyse yaptığım şey zihnimi olumsuz düşüncelere karşı kısa süreliğinede olsa kapadım. Özgürlüğümün sınırlı düşüncelerin kapılarının ardında yattığını farkettim. Resmen hergün ama hergün sürekli kendimize nasıl olumsuz telkin verdiğimizi farkettim. Diyelim ki insanlarla göz kontağı hala kuramıyorum. Dedim bugün bir farklılık olsun ve aklıma olumsuz düşünceleri getirmiyerek hareket edeyim dedim. Yaptımda olumsuz düşüncelerimin farkına varmaya çalıştım.

Başardımda ama aklıma gelen olumsuz düşüncelerin beni hareketlerimi nasılda sınırladığını gördüm. Bizler harbi harbi sürekli yapamam edemem diyerek kendimize olumsuz telkin vererek hayatı kendimize zehir ediyoruz. Sonra gelsin sorunlar hastalıklar. Biz kendimizi hasta ediyoruz. Psikosomatiğiz yani. Yıllarca değişmek için çaba sarfediyoruz ama yinede bir türlü olmuyoruz. Mesela birşey yapmak istediğimizde hani bizi o uyuşukluğa rehavete tembelliğe iten düşünceler bize etki ettiği sürece bizlerin değişmesi gerçektende zor iş. Eee sorun fiziksel değil zihinsel. Herşey beyinde bitiyor. Olumsuz düşüncelerinizin farkına varırsanız o düşüncelerin zihninize gelmesinide engelleyerek o sorundan kurtulabiliriz.