Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2013, 03:37 PM   #25 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Ruh Halim Hep Değişiyor...

Alıntı:
Cookie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Anlıyorum. Ama ben tamamen dürtüsel davrandığımı keşfettim. Ben önce inanılmaz ölçüde dikkatini çekerim, ilgi gösteririm karşımdakine. Sonra sıkılırım, bırakırım ilgiyi sevgiyi. Bazen de seviyormuş gibi yaparım. Bir gün gerçekten onsuz yapmam gibi gelir, hatta bir keresinde sevgilim şehir dışına gidiyor diye ağlamıştım. Kendimi berbat hissetmiştim ama sonra ayrılmalıyım, bana göre değil, sevmiyorum demiştim. Yani sevsen de, bir şekilde beynin nasıl işliyorsa artık, seni sevmekten alıkoyuyor gibi. Yani ben buna, bu büyük değişimlere mani olamıyorum. Sevgim uzun süremiyor. Bu arada ben hiç terk edilmedim. Her zaman terk eden oldum. Hiç beni bırakıp giden olmamıştır yani. Ayrılık acısı yaşayıp panik atağa sebep olan ilişkimde bile çocuğu bulup kendime aşık ettikten sonra terk etmiştim. Ve ardıma bakmadan, acımadan yapıyorum bunu. Nasıl değiştiğimin farkında bile olmuyorum.

Sonuç olarak yazdıklarını anladım ama birini aniden sevmeme hissin olunca bu konuda nasıl tekrar karşımdakine bir şeyler hissetmeye zorlayabilirim kendimi? Bunu öğrenemedim sanırım.

En korkuncu da amaçsızlık ve boşluk hissi. Tutunacak bir şey bulamazsam böyle durumlarda, çıldıracak gibi oluyorum. Aşıyorum ama yavaş yavaş. Tek derdim işte bir yuva kurabileceğime inancımın olmayışı. :S

Yine de siteden çok şey öğrenip motive olacağıma inanıyorum.
işte sende farklı tezahür etmiş. Sen terkedilmeye karşı bir yöntem geliştirmiş ve ondan önce ben terketmeliyim duygusuna sığınmış olabilirsin bence. Yani bir tür korunma iç güdüsü. Evet kendine aşık etme konusunda yetenek geliştirmen çok mümkün çünkü biz başkaları gibi değiliz. Biz sevgiyi ilgiyi aşırı sevdiğimizden bu konuda kendimizi eğitmiş olabiliriz. ben mesela kendimde şunu fark ediyordum eskiden, ben birinin ilgisini çekmek için cinselliğimi kullanıyordum. Onu alt üst ediyordum fakat bana yakınlaşırsa hatta cinselliğimi vurgularsa bu defa da ondan nefret ediyordum. Hani bazı hayvanlar varya cinsel ilişkiye girdikten sonra erkeğini öldüren. Aynen öyle gibiyim karadul gibi yani. İlişki dediysem sadece bunu ima etmesi bile yoksa ileri boyutlara taşımama şükür ki inançlarım mani idi. Yoksa hergün başka biriyle olabilirdim allah korumuş bu manada beni. Günah olur korkum olmasa çok yara alacaktı ruhum bu manada
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla