Konu: Işık'ca
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-06-2013, 07:10 AM   #536 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Işık'ca

Alıntı:
annie hall Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"Gerçekler üzerinde durulacak en sağlam zemindir demiş biri. Eğer iyileşmek istiyorsanız, acıtın canınızı, bırakın yalanların arkasına saklanmayı. Korkuyorsanız korkuyorum deyin. Zavallıyı oynamayın sorumluluğunuzu alın evet ben burada hata ettim deyin. Ancak öyle güçlenirsiniz yoksa başkalarını suçlamak çok daha kolay. Kendinizi köşeye sıkıştırın. soru üzerine soru sorun kaçamasın, yalan söyleyemesin. Ne zaman ki itiraf edersiniz o zaman işte artık özgürsünüz."

Dün okuduğumdan beri kafamın içinde dolanıp duruyo bu cümlelerin. Ne kadar doğru söylemişsin... İnşallah ben de bi gün gerçekleri kendime itiraf edicek kadar cesaretli olabilirim.
Mesela bir şeyi çok istediğini düşünüyorsun ama bunu bir türlü yapamıyorsun. Neden? Cevabın şu olabilir. Engelim var. Ne peki engelim? Ailem izin vermez. İzin verse ne yapacaktın peki? Buna cevap yoktur genelde diyelim ki ona da cevabım var. Ailem izin verseydi, o zaman yapabilirdim.( ne istiyorsam işte)
O okula gidebilirdim mesela, o eğitimi alabilirdim. Alsam ne olur bu eğitimi? O zaman, bu konuda ilerleyebilirim. Yurt dışına gidebilirim. Diyelim ki gittim. O zaman ne olur? İşte ilerlerim insanlara faydalı olurum. Kendime faydalı olurum, sevdiğim bir şeyi yapabilirim. O halde yap seni engelleyen ne? Ailem buna izin vermez? Bunu denedin mi bunu onlara söyledin mi peki?
Hayır söylemedim çünkü bana izin vermeyeceklerini biliyorum.
Denesen ne kaybedersin?
Bana bağırıp çağırabilirler, onları hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.
Kendini hayal kırıklığına uğratıyorsun ama!..
Olsun buna katlanabilirim.
Öyleyse vazgeçiyorsun.
evet vazgeçiyorum.
O halde içinde bulunduğun durumdan keyif almaya, olduğun yerde mutlu olmaya çalış.
bunu yapamam, burada mutlu değilim. Ben eğer sevdiğim işi yapıyor olsaydım o zaman gerçekten mutlu olurdum.
E sevdiğin işi yap madem.
yapamam bunun için eğitim almalıyım
Al öyleyse ne sana engel olan?
Ailem bana izin vermez.
Nerden biliyorsun?
Biliyorum çünkü daha öncede hiç bir istediğime onay vermediler.
belki bu defa verirler.
Vermzler biliyorum.
Söyle o halde bunu dene.
söyleyemem
Neden?
Çünkü korkuyorum ( bu bir itiraf)
Neden korkuyorsun?
Onları üzmekten korkuyorum.
Üzülseler ne olur?
Yok üzülmesinler( annem hasta, babam beni uzaklara yollamak istemez)
Öyleyse vazgeç yapacak bir şey yok. Burada olmaktan mutlu olmaya çalış. İşini sevmeye çalış.
Bunu yapamam, bu işi yapmak istemiyorum.
..................................

Devam edin mutlaka size gerçeği itiraf edecektir.

Ailem izin vermz kısmı genelde bahanedir daha da altında mutlaka yatan başka bir sebep vardır. Ya gitmekten korkuyorsunuzdur. Ya başarısız olmaktan, ya gerçekten bunu istemiyorsunuzdur. gibi gibi bu liste uzar daha
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla