Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-05-2013, 12:36 PM   #10 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: FİKİRLERRİNİZE ÇOK İHTİYACIMM VAR:(:(

Bu toplumumuzda namus kavramının bir uzantısı. Kızlarını korumak adına onların içlerine böyle vesveseler ve korkular ekerek hem bizleri hem kendilerini korumayı amaçlamışlar. O zaman böyleydi inançlar bildikleri şeyi yapıyorlardı. Başka bilemedi ve düşünemediler belkide onlarda böyle eğitildiler. Çok şükür ki şimdilerde insan bir çok bilgiye ulaşabiliyor. Bir haydar dümen vardı bilirsiniz soruyorum şimdi kaçınızın kafasında saygınlık imajı uyandı belkide hiç ben o adamı bir kere bile dinlemedim ne der bilmiyorum. Yine de o kişi hakkında negatif inançlarım var. Neden? Çünkü konusu cinsellikti. dediklerini dinlemedik bile. Birde Nusret kaya vardır. oda cinselliğe çok farklı bakar. Ben bu konuda çok çalıştım. Çok zor ve kötü bir çocukluktan geliyorum. Çocukluğuna dönmek ister misin deseler. Şu zamana dönmek isterim diyemem. Hatta hatırlamak bile istemem. fakat şimdi biliyorum ki ben bugün bu Işıksam yaşadıklarım beni ben yapan. geçmişimden ders alarak geleceğe daha güvenle yürümem beklenir. Bende buna gayret ediyorum zaten. Cinsellik, hep dediğim gibi iki ruhun bir beden olmasıdır. Bir bütün olmasıdır. saygındır. Kötü pis bir şey olsaydı günah olurdu. Günah olan onu yozlaştırmak seviyesizce yaşamak. Bu eşler arasında bile saygınlıkla yaşanmalıdır. Tek eşlilik tantra cinsellikte ve tüm dinlerde esastır. Ulu orta yaşanması hem yasaklanmış hemde kerih görülmüştür. Mesela dinimizde eşleri arasında yaşanan bazı duyguların dışarıda anlatılması yasaktır. Bu hayalen dahi olsa kadını ve erkeği ve evlilik kurumunu korumak adına önemli bir tedbirdir. Nusret Kayanın bir kaç videosu var farklı bir bilgi olması hasebiyle dinleyebilirsiniz.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla