Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-04-2013, 02:43 AM   #122 (permalink)
bird of paradise
Üsteğmen

bird of paradise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,195
311 Mesajinıza toplam 914 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bird of paradise will become famous soon enoughbird of paradise will become famous soon enough
Standart Cevap: AFFETMEK ÖZGÜRLEŞTİRİR

İçe dönmüş TIRNAK: (İlerlemekten duyulan endişe ve suçluluk duygusu.)

Hayatta kendi yolumu çizmek en doğal hakkım. Güvenliyim. Özgürüm.

İdrar Sorunları: (Endişe. Eski, düşünceler saplanma. Bıkkınlık.)

Eskiyi kolaylıkla ve rahatlıkla bırakıyor ve yeniye hayatımda yer veriyorum.

İdrar yolu enfeksiyonu: (Genellikle karşı cinse veya sevgiliye duyulan öfke. Başkalarını

suçlamak.) Bu koşulları yaratan bilincimdeki kalıpları değiştiriyorum. Değişmeye hazırım. Kendimi seviyorum.

İktidarsızlık: (Cinsel baskı, gerginlik, suçluluk. Toplum baskısı. Önceki eşe duyulan öfke. Anne korkusu.) Cinsel gücümü kolaylıkla ve zevkle ifade ediyorum.

İltihaplanma : (Korku. Son derece öfkelenme. Öfkeli düşünme.)

Ben sükunet içinde ve kendi merkezimde kalarak düşünürüm.

İnme -nüzul : (Vazgeçme.direnme. Değişmektense ölmeyi yeğleme. Hayatı reddetme.) Hayat değişimdir ve ben yeniye kolayca uyabilirim. Hayatı,geçmişi, şimdiyi ve geleceği kabul ediyorum.

İntihar : (Hayatı yalnızca siyah-beyaz olarak görme. Başka bir çıkış yolu görmeyi reddetme.) Ben olanaklar bütünlüğü içinde yaşıyorum.her zaman başka bir yol vardır. Emin ellerdeyim.

İshal: (Korku. Reddetmek. Kaçış.)

Beslenme, hazmetme ve dışkılama sistemim düzenli işliyor. Hayatla barış içindeyim

İsilik – Kurdeşen : (Gecikmelerden ötürü sinirlenme. Dikkat çekmek için çocuksu bir yol.) Kendimi seviyor ve onaylıyorum.Yaşam süreciyle barış halindeyim.

İştah + fazla: (Korku. Korunma ihtiyacı. Duyguları yargılamak.)

Güvendeyim. Hissetmek sağlıklıdır. Duygularım normal ve kabul edilebilir şeylerdir.

İştah -az: (Korku. Kendini koruma. Hayata güvenmemek.

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Güvendeyim. Hayat zevkli ve güven dolu.

Kabarcıklar : (Direnç. Duygusal korunmadan yoksunluk.)

Hayatla ve her yeni deneyimle birlikte,uyum içinde akıyorum. Her şey yolunda.

Kaba etler –butlar : (Gücü temsil ediyor. Gevşek kabaetler; gücün kaybolması.)

Gücümü akıllıca kullanıyorum. Güçlüyüm. Güven doluyum.

Kabızlık : (Eski fikirlerden vazgeçmeyi reddetme. Geçmişe saplanıp kalma. Bazen de cimrilik.) Geçmişi bırakıyor, yeni ve gerekli olanı kabul ediyorum. Hayatın içimden akmasına izin veriyorum.

Kadın Sorunları – Adet görmeme, adetle ilgili rahatsızlıklar, ağrılı adet görme, beyaz akıntı, dölyolu iltihabı, lifli urlar : (Kendini, dişiliğini, dişilik prensibini reddetme.)

Kadın olduğum için mutluyum. Bedenimi seviyorum. Kadınlığımdan sevinç ve haz duyuyorum.

Kalça Sorunları:(Büyük kararlar almada duyulan korku. Gidilecek bir yönün olmaması.)

Hayatım denge içinde. Her yaşta kolaylıkla ve zevkle hayatımda ilerleme gösteriyorum.

Kalp: (Sevgi ve güven merkezi.) Kalbim sevgi ritmiyle atıyor.

Kalp-sorunları: (Çoktan beri süren duygusal sorunlar. Sevinçten yoksunluk. Kalbin katılaşması. Fazla çabalama. Aşırı duygusal yada zihinsel gerilim altında olduğuna inanma.) Coşku, haz, mutluluk. Bunların düşüncelerimi, deneyimlerimi, bedenimi doldurmasına izin veriyorum. Sevinç. Sevinç. Sevinç. Sevincin zihnimden, bedenimden ve deneyimimden akmasına sevgiyle izin veriyorum.

Kalp- Krizi: (Haz duygusunu para, pozisyon vb için feda etmek.)

Önce sevgi geliyor. Hayattan haz almayı seçiyorum.

Kalp trombozu – kalbi besleyen atardamarlardan birinin bir kan pıhtısıyla tıkanması : (Kendini yalnız ve panikte hissetme. ‘’ Ben yeterince iyi değilim. Yaptığım yeterli değil.asla başaramayacağım.’’ yaklaşımı.)

Tüm hayatla birim. Evren beni bütünüyle destekliyor. Her şey yolunda.

Kalp damarlarının daralması: (Zihinsel katılık, katı yüreklilik,çelik gibi irade, esnek

olmama. Korku.) Sevecen mutlu düşünceleri seçerek sevecen, mutlu bir dünya yaratıyorum. Güvenli ve özgürüm.

Kan: (Bedende hazzı temsil ediyor, özgürce akıyor.)

Hayatın mükemmel ritmi içinde haz alıyorum ve haz veriyorum.

Kan Sorunları – lösemi : (Sevinç yoksunluğu ve düşüncelerin özgürce dolaşamaması.)

Sevinç verici yeni düşünceler içimde özgürce dolaşıyor.

Kan-Pıhtılaşma: (Haz duymaya kapalı olmak.) İçimde yeni bir hayat uyanıyor.

Kanama: (Haz alma duygusunu yitirmek. Kızgınlık. ama neye?)

Hayatın mükemmel ritmi içinde haz alıyorum ve haz veriyorum.

Kan Basıncı- yüksek: (uzun zamandır çözülemeyen duygusal sorun.)

Geçmişi huzurla bırakıyorum.

Kan Basıncı -düşük: (Çocukta sevgi yoksunluğu. Yenilgi. Niye uğraşayım ki? Nasılsa bir şey değişmeyecek.)

Hep sevinç dolu olan şu anda yaşamayı seçiyorum. Yaşamım bir sevinç kaynağı.

Kandidia – mantar enfeksiyonu : (Aşırı öfke ve düş kırıklığı. Kendini parçalanmış hissetmek. Tahakkümcü ve ilişkilere güvenmeyen, alıcı bir kişilik.) Olabileceğim her şeyi olmaya kendime izin veriyorum. Hayatta en iyi şeylere layığım. Kendime de başkalarına değer veriyorum, takdir ediyorum ve seviyorum.

Kangren: (Marazi düşünceler. Zehirli düşüncelerin sevinci boğması.)

Şimdi uyumlu düşünceleri seçiyorum.

KANSER: (Derin acı. Uzun süre taşınan kırgınlık, sır, hüzün bedeni kemiriyor. Nefreti içine gömmek.) Geçmişle ilgili her şeyi sevgiyle affediyorum. Yaşamımı mutlulukla doldurmayı seçiyorum. Kendimi seviyorum.

Karaciğer Sorunları – hepatit, sarılık : (Sürekli şikayet etmek. Kendini kandırmak. Haklı çıkmak için sürekli başkalarında hata bulmak. Kötü hissetmek.)

Kalbim açık olarak yaşamayı seçiyorum. Baktığım her yerde sevgiyi görüyorum.

Karın ağrıları – kramplar : (Korku, başlamış bir olayı, süreci durdurmak.)

Hayatın akışına güveniyorum. Güvencedeyim

Karın ağrısı: (Zihinsel tahriş. Sabırsızlık. Çevreden duyulan rahatsızlık.)

Bu çocuk yalnızca sevgiyi ve sevgi dolu düşüncelere karşılık veriyor. Her şey barış dolu.

Kas Sorunları: (Aşırı korku. Herkesi ve her şeyi çılgın bir şekilde kontrol etme arzusu. Güven duymanın derin ihtiyacı.)

Hayatta olmak güzel. Kendim olmak güzel. Kendime güveniyorum.

Kaşınma: (Akıntıya kürek çekme arzusu. Pişman. İnsanın kendi doğasına zıt düşen arzular duyması. Doyumsuzluk. Vicdan azabı. Kaçmak yada kurtulmak için kaşınma.) Bulunduğum noktada huzurluyum. Arzu ve ihtiyaçlarımın karşılanacağını bilerek, iyiliğimi kabul ediyorum.

Katarakt: (Geleceği olumlu görememek. Karanlık gelecek.)

Hayat sonsuzdur ve haz doludur. Her ana heyecanla yaklaşıyorum.

Kayıtsızlık : (Hissetmeye direnç. Kendi kendini uyuşturma. Korku.) Hissetmek iyi ‘’ tehlikesiz ‘’ bir şeydir. Kendimi hayata açıyorum. Hayatı deneyimlemeye hazırım.

Kazalar: (İstediğini dile getirememe. Otoriteye karşı çıkma isteği. Şiddetle inanmak)

Bunu yaratan düşünceyi aşıyorum. Huzurluyum, değerliyim.

Kekemelik: (Güvensizlik. Kendini ifade yoksunluğu. Ağlamaya izin verilmemesi.)

Düşündüklerimi ifade etmekte özgürüm. Kendimi güven ve sevgiyle ifade ediyorum.

Kellik: (Korku. Gerginlik. Her şeyi kontrol altında tutmaya çalışma.)

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayata güveniyorum

Kemikler: (Evrenin temel yapısını temsil ediyor.) Dengeli ve sağlam yapılıyım.

Kemik sorunları:-Kırılma: (Otoriteye karşı tepki.)

Dünyamda kendimin efendisi benim. Düşüncelerim yalnızca bana ait.

Kemik sorunları -Deformasyon: (Zihinsel baskı ve gerginlik. Kasların ve düşüncenin esnekliğini kaybetmesi.)

Hayatın nefesini dolu dolu içime çekiyorum. Hayatın akışına güveniyorum.

Kıllanma : (Üstü örtülü öfke. Kullanılan örtü çoğunlukla korkudur. Suçlama arzusu. Çoğunlukla kendine bakıp besleme konusunda bir isteksizlik söz konusudur.)

Ben kendi kendimin sevgi dolu ana babasıyım. Sevgi ve onaylama ile kuşatılmış haldeyim. Kendimi olduğum gibi göstermem iyi ve güvenli ‘‘ tehlikesiz ‘’ bir şeydir.

Kısırlık:(Hayat sürecine duyulan korku ve direnç Ya da anne baba olmaya ihtiyaç duymamak.) Hayata güveniyorum. Doğru yerde, doğru zamanda, doğru şeyi yapıyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

Kıvrım bağırsak iltihabı – Crohn hastalığı : (Korku. Endişe. Kendini yeterince iyi bulmama.) Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Yapabileceğimin en iyisini yapıyorum. Ben harikayım. Huzur içindeyim.

Kızarıklık: (Gecikmelerden duyulan rahatsızlık. Dikkat çekmenin çocukça bir yolu.)

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatta her şey gerektiği zaman oluşuyor.

Kistler: (Acı veren eski bir filmi tekrar tekrar seyretmek. Acıları beslemek. Sahte büyüme.)

Zihnimin sinemaları güzel filmler gösteriyor. Çünkü ben seçiyorum. Kendimi seviyorum.

Kistik Fibroz – farklı sistemleri tutan bir genetik hastalık : (Hayatın size mutluluk getirmeyeceğine dair derin inanç. Zavallı ben?.)

Hayat beni, ben hayatı seviyorum. Hayatı dolu dolu ve özgür yaşamayı seçiyorum.

Kollar: (Hayat deneyimlerini kucaklama kapasitesi ve yeteneği.)

Yaşadıklarımı kolaylıkla ve zevkle, severek kucaklıyorum.

Kolesterol – damarların tıkanması : (Haz kanallarının tıkanması. Haz alma korkusu.)

Hayatı sevmeyi seçiyorum. Haz kanallarım ardına kadar açık.

Kolik – aşırı ağlama : (Zihinsel öfke, sabırsızlık. Çevreden sıkılıp rahatsız olma.)

Bu çocuk yalnızca sevgiye ve sevecen düşüncelere karşılık (tepki) verir. Her şey barış halinde.

Kolit – Bağırsaklar Kolit Spazmlı : (Aşırı derecede katı ana babalar. Eziyet çekme ve yenilgi duygusu. Şefkate duyulan büyük ihtiyaç. Bırakmaktan korkma. Güvensizlik.) Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Mutluluğumu kendim yaratıyorum. Hayatta “kazanan” olmayı seçiyorum. Hayatın mükemmel ritminin ve akışının bir parçasıyım. Her şey Tanrısal doğru düzen içinde. Güvenlik içinde yaşıyorum. Hayat ihtiyaçlarımı bana daima sağlayacaktır. Her şey yolunda

Koma: (Korku. Bir şeyden veya birinden kaçmak.)

Seni sevgi ve güvenle kucaklıyoruz. İyileşmen için ortam yaratıyoruz. Sen sevgisin.

Konjonktivit – Göz kapaklarının iç yüzeyini ve gözün beyaz kısmını kaplayan ince ve saydam zarın iltahabı: (Hayatta görülen şeylere öfke ve düş kırıklığı duymak.)

Sevginin gözleriyle görüyorum. Uyumlu bir çözüm yolu var ve bu yolu kabul ediyorum.

Koroner Trombos -kalp damarları tıkanıklığı : (Yalnızlık duymak ve korkmak. Yeterli

olmamak. Yeterince uğraşmamak. Asla yapamayacağım.)

Tüm hayatla birim. Evren beni tümüyle destekliyor. Her şey harikulade.

Kramplar: (Gerginlik. Korku. Sıkı sıkıya yapışmak.)

Zihnimi gevşetiyorum ve huzur dolu olmasına izin veriyorum.

Kronik hastalıklar: (Değişimi reddetmek. Gelecekten korkmak. Güvende hissetmemek.)

Gelişmeye ve değişime hazırım. Şimdi güvenli yeni bir gelecek yaratıyorum.

Kuduz:(Kızgınlık.Çözümün şiddet olduğu inancı)İçimde, çevremde barış okum sürüyor.

Kulaklar: (İşitme kapasitesini temsil ediyor. )Sevgiyle dinliyorum.

Kulak ağrısı – kulak iltihabı: dış-orta kulak kanalı- iç kulak: (Kızgınlık. İşitmek istememek. Fazla kargaşa. Kavga eden ana baba.)

Çevremde uyum var. İyi ve hoş şeyler işitiyorum. Sevginin merkeziyim.

Kulak çınlaması: (Dinlemeyi reddetmek. İçimizdeki minik sese kulak vermemek. İnatçılık.)

Yüksek benime güveniyorum. İçimdeki sese sevgiyle kulak veriyorum. İçinde sevgi olmayan her şeyi bırakıyorum.

Kurdeşen: (Küçük, gizli korkular. Pireyi deve yapmak.) Hayatımın her alanında barış var.

Kusma : (Fikirleri şiddetle reddetme. Yeni’den korkma.) Hayatı güven içinde ve neşeyle sindiriyorum. Bana yalnızca hayırlı şeyler gelir. Bende yalnızca hayırlı şeyler yaparım.

Larenjit: (Öfkeden konuşamamak. Otoriteye kızgınlık. Konuşmaktan korkmak.)

İstediklerimi rahatlıkla dile getiriyorum. Kendimi ifade edebiliyorum.

Lenf Bezleri: (Aile çatışmaları, kavgalar. Çocuk istenmediğini hissediyor.)

İstenen, hoş karşılanan ve çok sevilen bir çocuğum.

Lösemi:(İlham ve yaratıcılığın hunharca yok edilmesi. Ne yararı var?) Geçmişteki sınırlılığımı aşıp, şimdiki anın özgürlüğünü yaşıyorum. Kendim olmakla güvencedeyim.

Makat – Basurlar, Makat Ağrısı, Apsesi ,Fistül Kanaması, Kaşınması : (Salıverme noktası. Yük, çöp boşaltma yeri. Suçluluk duygusu. Cezalandırılma arzusu duyma. Kendini yeterince iyi bulmama. Bırakmak, salıvermekle istemediğimiz bir şeyle ilgili kızgınlık. Değersiz şeyleri tümüyle bırakmamış olma. Geçmişin çerçöpünden hala etkilenme. Öfke ve düş kırıklığı. Geçmişe ilişkin suçluluk duygusu. Vicdan azabı.) Hayatımda artık ihtiyaç duymadığım şeyleri kolayca ve rahatça bırakıyorum. Geçmiş geride kaldı. Şimdi kendimi sevmeyi ve onaylamayı seçiyorum. Bırakmak iyidir. Yalnızca artık ihtiyaç duymadığım şeyler bedenimi ve hayatımı terk ediyorlar. Geçmişi sevgiyle Tamamen bırakıyorum. Özgürüm. Ben sevgiyim. Yaşam sürecine güveniyorum. Hayatımda yalnızca doğru ve güzel şeyler gerçekleşiyor. Kendimi sevgiyle bağışlıyorum. Özgürüm.

Mantar hastalığı : (Başkalarının canınızı sıkmalarına, sizi sinirlendirmelerine izin vermeniz. Kendinizi yeterince iyi yada temiz hissetmemeniz.)

Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Hiç kimse, hiçbir yer yada hiçbir şey benim üzerimde bir güce sahip değil. Özgürüm.

Marazi oluşumlar : (Eski incinmeleri, yaraları besleme. Öfke ve dargınlığı biriktirme.) Kolayca bağışlıyorum. Kendimi seviyor ve şükür düşünceleriyle ödüllendiriyorum.

Mastoid iltihabı : (Öfke ve düş kırıklığı. Olan bitenleri duymak istememe. Genelde çocuklarda ortaya çıkar. Anlayışı bozan korku.) Tanrısal huzur ve uyum beni kuşatıyor ve içimi kaplıyor. Ben (çöldeki) huzur ve neşe vahasıyım. Benim dünyamda her şey yolunda.

Meme rahatsızlıkları : (Kendini beslemeyi reddetme. Herkesi kendi önüne geçirme)

Ben önemliyim. Değerliyim. Artık kendime sevgiyle ve keyifle özen ve bakım gösteriyorum. Başkalarına kendileri olma özgürlüğünü tanıyorum. Hepimiz emin ellerdeyiz.

Meme kistleri, şişleri,ağrıları : (Aşırı annelik etme. Aşırı koruma. Zorbaca bir tutuma varan aşırı müdahale.)

Ben önemliyim. Değerliyim. Artık kendime sevgiyle ve keyifle özen ve bakım gösteriyorum. Başkalarına kendileri olma özgürlüğünü tanıyorum. Hepimiz emin ellerdeyiz.

Menopoz sorunları: (Artık istenmemekten korkmak. Yaşlanma korkusu. Kendini kabullenmeme.)

Hayatın tüm dönemlerinde dengeli ve huzurluyum. Bedenimi sevgiyle kutsuyorum.

Mide ekşimesi : (Korku. Korku. Korku. Sıkıştırıcı korku.) Rahatça ve bütünüyle soluk alıyorum. Emin ellerdeyim.yaşam sürecine güveniyorum.

Mide bulantısı: (Korku. Bir fikri ya da deneyimi kabul edememe.)

Güvendeyim. Hayatın bana daima iyilikler getireceğine güveniyorum.

Mide ülseri : (Korku. Yeterince iyi olmadığına inanma. Birilerini hoşnut etmeye can atma.) Kendimi seviyor, beğeniyor ve onaylıyorum. Kendimle barış içindeyim. Ben harikayım. Hayat benimle anlaşma ve uyum içinde. Her gün, her an yeni’yi özümsüyorum. Her şey yolunda.

MİGREN – baş ağrıları : (Köşede sıkışıp kalma duygusu. Cinsel korkular. Kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma. Epey bastırılmış öfke. Hayatın akışına direnme.) Kendimi hayatın akışına bırakıyorum ve hayatın tüm ihtiyaçlarımı kolayca ve rahatça sağlamasına izin veriyorum. Hayat benim için var. Hayat benim hayatım.

Mültipl skleroz – beyin ve omurilik dokularının sertleşmesi : (Zihinsel katılık,katı yüreklilik,demir irade,eğilmezlik. Korku.) Sevecen,sevimli düşünceler seçerek sevecen,mutlu bir dünya yaratıyorum. Emin ellerde ve özgürüm.

Müzmin hastalıklar : (Değişmeyi reddetme. Gelecekten korkma. Kendini güvenlikte hissetmeme.)

Değişmeye ve gelişmeye hazırım. Şimdi kendime güvenli, yeni bir gelecek yaratıyorum