Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-04-2013, 02:44 PM   #3 (permalink)
maviinci
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Ailem yüzünden kilo vermekten çekiniyorum. lütfen yardım :(

ne kadar süredir, kaç senedir böyle devam ediyor; ne zamandır ailenin üzerindeki bu tahakkümü devam ediyor? şahsi kanaatin, ilk plânda bir şekilde ekonomik bağımsızlığını kazanman senin için en yararlı olan şey olacaktır.. ondan sonra, artık ailenin bu ağır baskısıyla yaşamak zorunda olmadığın gerçeği konusunda seni destekleyen sağlam bir argümanın olacak. belki de, kendi başına bi eve çıkabilirsin.. ama tabii isteklerini netleştirmen lazım kendi zihninde ve ondan sonra buna yönelik olarak çalışmalar yapmalısın. kademe kademe aşılabilecek şeyler hepsi, bir bütün olarak üzerine geldiğini düşündüğün problem ya da sorunlarla başetmeye çalışmak yerine, parça parça bölerek adım adım ilerlemeye çalışmak daha mantıklı ve kalıcı olur. istersen buraya yazarsın, sitede biz de izleriz elimizden geldiğince yardımcı oluruz.. özellikle, inasnın kendisiyle ilgili meselelere duygu yoğun yaklaşmasını da ele alacak olursak, başkalarının görüşleri çok önemli. malesef "kapitalist modern ve postmodern çağ" insanlara isteyerek ya da istemeden çıkar, fayda, ben odaklı hareket etmesini empoze ediyor. üzerine bir de toplumsal içgüdüyü de eklediğimizde, işler bizim için içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. ama, dediğim gibi umutlu olmak ve mücadelede duygusal değil, mantıki yaklaşım gerçekten iyi sonuç aldırabilir...
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla