Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-03-2013, 09:09 AM   #106 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: hayırlısı bakalım

Kendi içinde değiştiğini farzet, bir de bunu çevrendekilere kabul ettirmek var. Bir de 9 köyden kovulmak var. Bu da başka bir sancılı süreç. Yine de şu bir gerçek ki dünya imtihan yeridir. Allah sağlığınızdan, malınızdan alır imtihan ederim buyuruyor. Bazen varlık, bazen yokluk imtihan. Başımıza gelenlere daima böyle bakmak en iyisi. Yoksa inanın işin içinden çıkılmıyor. Ben, olaya değişim olarak bakmıyorum. Çünkü değişimi fark edemem. Hani mesela bir bebeğiniz vardır. Siz ne kadar büyüdüğünü fark etmezsiniz ama onu görenler " aaa ne kadar da büyümüş " derler. Onun gibi!. Ben nelere dikkat ettiğime yoğunlaşıyorum. Hangi filmler çıkıyor karşıma, hangi replikler bana hitap ediyor. İnsanların sözleri bile bana beni anlatır. Çünkü algıda seçicilik vardır. Bir başkası cümlenin başka bir yerini siz başka bir yerini duyarsınız. Şuna dikkat etmenizi öneririm. Kendimize benzeyen insanları ve hayatları kendimize çekeriz. O yüzden karşımızdaki insanların kişiliğini, neye kızıyor, neden kaçıyor bunlara bakmak bize yol gösterir. Sorunuzun cevabına gelince, yorgun ve durgun hissediyorum. Şu da var ki bahar geldi malum, bahar zaten topyekün bütün insanları etkiler. Bahar yorgunluğu denen şey var. Bu öyle bir şeyde olabilir.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla