Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-02-2013, 11:32 PM   #65 (permalink)
huzurluvemutlu

Tesekkür: 3
2 Mesajinıza toplam 4 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
huzurluvemutlu is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Günlük hayat,okul hayatı,arkadaş ilişkileri,İŞ HAYATI ve AİLE içinde bile hak aramak..Hayatın her alanında..Ben de en ufak bi azar,olumsuz bi tepki aldığımda genelde içime kapananlardanım.Bunun sebebinin de suçluluk duygusu olduğunu anladım şu an..Peki ama neden suçlu hissediyorum..yoksa bu benim beynime geçmiş yaşadıklarımdan işlenmiş olabilir mi?Bazen lafı söyleyip geçiyorum,bazense susup kalıyorum..Aman hanımlığımı bozmayayım,aman ağzımın tadı kaçmasın diye diye diyeee erteliyorum bu hak arama işini..Hak aramak,kendini sonuna kadar savunmak..Ucunda ölüm yok ya nasılsa..Susup kendimi daha kötü hissedeceğime..
İşyerinde birgün iki amirim(!) konuşuyolar..Bankada çalışıyorum bu arada..Bizi sınav yapmaya kalktılar.işte çekler,teminatlar zart zurt..ve daha yeni girdim sayılır..Neyse bi tanesi bana soru sordu,hiç bilmediğim yerden..Ama mola verdiğim bi esnada alakasız bi zamanda..neyse ben 'bilmiyorum' dedim..Sonra öbürüne döndü ve 'Bunları torpille alıyolar,koycaksın muhaberata(getir-götür) o olacak' demez mi... ben de döndüm dedim ki: 'Torpilim olsaydı,şu an bankada değil çok daha üst pozisyonlarda olurdum' dedim ve kapıyı çarpıp çıktım..Bu hak aramak mı bilmem ama çok iyi hissetmiştim..Ağızlarının payını vermiştim..:)))))
huzurluvemutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla