Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2013, 01:56 PM   #2 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: ÇEKİRDEK İNANÇ NEDİR VE DEĞİŞİM NASIL OLUR?

İşte çekirdek inanç, sizi sabote eden şeydir hayatta. Yani bir işe başlamak istersiniz. Bilinçaltında bununla ilgili yaşanmış negatif bir olay varsa eğer ona çapa atar. Ve siz erteleyen, bir türlü karar veremeyen, hiç bir işi neticelendiremeyen biri olursunuz. Aslında çok istiyor gibisinizdir. Fakat neden bir türlü yapamıyorsunuzdur bunu bir türlü anlamladıramazsınız. hep son anda bozulur işler, tam olacakken olmaz. Seviyordur ama terk eder. Bir şekilde birlikteliği sabote eder. Ana sebep erkeklere güvenmiyordur, kadınlara güvenmiyordur. yada en lanet kişiyi bulur onunla evlenir. İşte bunların altında çekirdek inançlar yatar. Onun verdiği karardır gerisi ne söyleseniz boş. Hani babam ve oğlumda bir karakter vardı. Evin abisi hafif safça biri. Oğul kanserden vefat edince baba çıldırıyor ve "ona engel olmalıydım, önünde durmalıydım gitmesine izin vermemeliydim" gibi sözler söylüyor. tam bu anda teyze o abiye gidip "onun üzerine koşacaksın, seni durdurmak istese de durmayacaksın, onu ezip geçeceksin" diyor. Ve babaya hadi durdur onu diyor. Abi hızla koşuyor, baba onu durdurmak istesede durduramıyor. Teyze ona "gitmeye karar verdiyse durduramazsın" diyor. Sonra hatırlıyor musunuz o abi taaaa tarlalara kadar koşuyor ve bir türlü durmuyor.eşi peşinden dur diye koşuyor ama o hala koşuyor. İşte bilinçaltı o saf abi gibidir. O koşmaya başladığında durduramazsınız. İlk komutu nereden almışsa onu değiştirmeli, ondan emir almalıdır. Güvende hissetmelidir.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla