Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2013, 12:24 AM   #44 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Düşünceyle zayıflama

Bir diğer konu ise hedef şaşırtmak, zayıflamak esas olmamalı bana göre, asıl önemli olan sağlıklı olmak. Yani sağlıklı olmak için zayıflamaya niyet etmeniz sizi yiyeceklerden daha kolay uzak tutacaktır. Küçük bir kız çocuğuyum, bacaklarımı iki yana açıp yere öyle oturuyorum. Yani kurbağa gibi. Annem ne dediyse dinlemedim.Hasta olacaksın betona oturma dedi, olmadı. Bak çocuğun olmaz dedi, olmadı. En son bana "sen öyle otur bakalım, bacakların eğri olsun da gör." dedi. Hiiiii olamazzzz asla olamaz bacaklarım eğri olursa ben çirkin olurum. Sonra deseler de oturmam. Arkadaşımın üç kızı var. Yeni ergenlik çağına giren, boy boy. Arkadaşım onlara kışın bir çay içirmek istiyordu. Kış çayı sırf sağlıklı olsunlar diye. Dedim ki ona kız çocuğu bunlar, güzellik onlar için çok önemli. Sen onlara de ki " bu çayı içerseniz cildiniz ve saçlarınız pırıl pırıl parlarmış." sonra ne mi oldu? Her gün düzenli şekilde içtiler gayet mutlu bir şekilde. Erkek çocuğuna ise güçlü olursun ve çok büyürsün. Buda onların zayıf noktası.
Şimdi, işte zayıflamak ana hedef olmamalı bana göre ya da kilo almamak. Bilinçaltı eğer kiloyu kendisi için bir savunma olarak algılıyorsa o kiloları verme çalışmasını sabote edecektir. Çünkü ana tema hayatta kalmadır bilinçaltı için. Güvende olmak çok önemlidir. Bu yüzden siz ne kadar uğraşsanız da kilo vermenize izin vermeyecektir. Bu yüzden hedef şaşırtmak en iyisi.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla