Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2013, 02:12 PM   #18 (permalink)
kutayhun
Çevirmen

kutayhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,973
1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutayhun is on a distinguished road
Standart Cevap: Telkinler neden uzun süre etkili değil?

ya ben mesela neredeyse hergün telkin dinliyorum.....
hiç ara da vermiyorum ki ara ver diye bir sürü kişi söyledi.. mesela atakan bey de abdullah bey de mutlaka ara vermelisin dedi...
ama ben arayı ileride bir zaman uzun süre vermek istiyorum... yani diyelim ki 1 yıl sonra ara vereceğim ve 3 ay hiç dinlemeyeceğim..... ama telkinler ben de kalıcı etkiler yaptı mı evet yaptı... mesela olumsuz konuşan insanlardan uzak duruyorum... ve olumsuz cümleler kurmuyorum...... ben aslında çoğu zaman telkinlerin etkisini çok uzun süre anlıyorum... mesela... çok ilginç kelime bir den anlamı geliyor aklıma.... ya da birisi ne derse desin eğer istemiyorsam evet demiyorum... ısrarla karşı çıkıyorum.. bir sürü durum söz konusu... ama ben her telkinden mutlaka yarar aldım.... ama bazılarının etkisini 2 ay sonra bazılarının etkisini 4 ay sonra anlıyorsun... bence etki edip etmediğini telkin içeriğini gördükten sonra daha iyi anlayabiliriz...

ben bir de şöyle diyeyim..... bir de bence herkesin telkin dinleme sitili olmalı.... bence ilk önce bunu keşfetmek de gerekiyor.. mesela bazıları tek telkini uzun süre dinlemeli bazıları karışık bir sürü telkin dinlemeli... diyeceğim hanımefendi şu... bence bir tane telkini seçin telkinleriniz arasında o tek telkini uzun süre dinleyin.. yani bir tek telkini 3 4 gün bir dinleyin deneyin derim...

sevgilerimle....