Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2013, 12:18 AM   #33 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Düşünceyle zayıflama

Biliyor musun ben bu konuda ne düşünürüm? İnsanlar bir şeylerin olmasına karar verirler ve yaparlar değil mi? Oysa dinimizde niyet esastır. Yani mesela oruca niyet edersin. Namaza niyet edersin. Zekat verirken bile niyet etmek vardır. Ben bunu hayatımda esas alırım her zaman. Hatta ben diyet yapmaya karar verdiğimde bile buna niyet ederim. Niyet beyine verdiğin komuttur. Yani gün içerisinde acıkırken ramazan ayında bütün gün aç durursun ama o kadar da aç hissetmezsin. Neden? Çünkü sen gece yatmadan önce niyet ettim bu günkü orucumu tutmaya şeklinde beyine bir komut vermişsindir. Beyin bunu bir emir olarak algılar ve bedene emir verir. Akşama kadar su içmeyecek, yemek yemeyeceksin onun için acıkma ve susama. En azından acıksak bile gidip yemeyi düşünmeyiz bile. İşte tıpkı bunun gibi, sen de zayıflamaya niyet edebilirsin. Mesela bunu her gün yap. Ben bugün akşama kadar vücudumun ihtiyacı olan besini almaya, fazlasından kaçınmaya niyet ediyorum. Bugün çok fazla acıkmayacağım. Sadece acıktığımda ve ihtiyacım olan miktarda besleneceğim. Fazlasını canım istemeyecek. Ve bu esnada ise vücudum gerekli enerjiyi vücudumda fazladan depolanmış olan yağlardan sağlayacak. Şimdi buna niyet ediyorum ve beynime bu komutu veriyorum. Tüm eski yeme alışkanlıklarımı iptal ediyor ve bu yeni düşüncemi hayata geçirmeye niyet ediyorum. Gibi ne dersin denemeye değer değil mi? Ben bu donuyorum açım kısmını sevmedim çünkü çocukluğumda çok aç kaldım ben ve çokta üşüdüm. Bu duyguyu ne maksatla olursa olsun tekrar yaşamak istemiyorum. Daha okurken bile benim içim bir tuhaf oldu :) Bu yüzden denemeyi düşünmüyorum. Ayrıca birde sor bakalım ailene sen küçükken, her ağladığında sna yemek vermişler mi? Bu davranış biçimi seni her duygusal ihtiyacında yemeye yönlendirir. Her ödülün yemek mi olmuş? bu seni sevilmek ihtiyacında yemeye götürür. Öyleyse bunlarıda iptal edebilirsin. Beyin komutlarla çalışır. Ona emir ver, bunu yerine getirecektir. Fakat öncelikle önceki düşünceni iptal etmeli ve yeni davranışını ona telkin etmelisin. Kolay gelsin.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla