Konu: Ben Hayatim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2013, 09:48 PM   #5 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Ben Hayatim

Kuran da bir ayet vardır." Kişiye ancak çalıştığının karşılığı vardır" Bu bize çalışmayı emek vermeyi salık verir. Boş boş oturarak, yattığın yerden isteyerek değil de emek vererek. İşte arayan bulacaktır. Çalışan, isteyen ve emek veren. Umutsuzluk insana yakışmaz. Aklımız var, mantığımız var, çalışma gücümüz var. Öyleyse, elimizden geleni yapacak sonucu ise Allaha bırakacağız. Sonuç artık Onun taktiridir. Olacak inan sen, mutlaka olacak. Yeter ki inan ve pes etme. Ve bir şey daha, sorun değil çözüm odaklı düşünmeliyiz daima. Yani derdini düşünüp durursan, kuyruğunu kovalayan kedi gibi döner durursun olduğun yerde. Ben ne yapar da bu sorunumun üstesinden gelirim. Başka neler yapabilirim, yapmalıyım demeliyiz bana göre.
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla