Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-01-2013, 05:04 AM   #4 (permalink)
beyinsel

Tesekkür: 0
3 Mesajinıza toplam 3 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
beyinsel is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: İngilizce telkin Cd'si-Bir kaç soru???

Alıntı:
kutayhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben yanıt vereyim.. aslında çalışmada bahsettiğiniz herşey var.. ingiilizce öğren telkinin de var.. içinde ingilizceye olan ilgin artıyor.. ama set var mesela.. içinde 2500 kelime var.... yani sitede ingilizce seti var.. onun içinde bir sürü cd var.. 2500 kelimelik sözlük, konsantrasyon, ders çalışma...
Ben de bundan bahsediyorum arkadaşlar,
Dışardan 2500 kelimeyi telkinle beyne yerleştirme...
Bu mümkün mü?
Mümkünse ben hemen alayım.
Ben diyorumki, tam kanıtlanmamış bir olay varken, bunun olup olamayacağını daha CD'yi hazırlayan bile bilmiyorken bu CD'nin adını "TELKİNLE İNGİLİZCE ÖĞREN" Koyamazsınız.
Koysanız koysanız "İNGLİZCE ÖĞRENİRKEN TELKİNLE MOTİVASYONUNUZ ARTSIN-KORKUNUZ AZALSIN" gibi bir şey olur.
Bu şöyle işler; Zaten bu 2500 kelimeyi bilen biri bunu dinler, bu da hafızasına daha iyi yerleşmesini sağlar. Ha bunun adı "İngilizceni Hatırla" olabilir mesela. O zaman 2500 kelimeyi niye koydunuz, bilen birine hafıza güçlendirme CD'si verin hatırlar kelimeleri zaten. Burdaki çelişkiyi anlatabildim mi???

Ya ben şuna da razıyım...2500 kelimelik CD'yi aldım, dinlemeye başladım..Bir ay sonra..Hiç bilmediğim 5 kelime birden bilincimde oluşmaya başladı. Bu bişeydir. Gerçekten kanıttır.
Ama dediğim gibi, böyle değilse, siz 2500 kelimelik CD hazırlayıp Telkinle ingilizce öğren derseniz bu değişik algı yaratır.

Bunu test etmenin bir yolu var aslında,
Burdan, telkin CD'si hazırlamayı bilen bir arkadaş lütfen bize farklı bir dilde 5 kelimelik bir MP3 hazırlasın (çince olur, portekizce olur)...
Bize hangi dilde ve hangi kelimeler olduğunu söylemesin...21 gün bunu dinleyelim ve 21 gün sonra burdan deneyimlerimizi paylaşalım. Kimde ne gibi etkiler uyandırmış. Kelimeleri bulan var mı...
Belki bu deneyim paylaşımı bizi daha iyi yerlere götürür.
Belki gerçekten oluyordur.
en azından biri bir kelime çözmüş olsa onun MP3'ü nasıl dinlediğini öğreniriz. Belki biz yanlış zamanlarda dinliyoruz...gibi, gibi,
Teşekkürler,
beyinsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla