Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-01-2013, 07:09 PM   #27 (permalink)
Eğlenceli
Teğmen

Eğlenceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Eğlenceli is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Benim Yardıma İhtiyacım Var Hemde Çok ...

Arkadaşım senin ne kadar süredir telkin dinliyor olduğunu veya şu an dinleyip dinlemediğini bilmiyorum. ama yeteri kadar dinlediğini düşünüyorsan sana bir tavsiyem olucak.
buradaki telkinler dinlendiğinde ilk zamanlar bazı olumlu etkilerin ortaya çıktığı görülüyor ama bir süre sonra bunlar azalıyor veya yokoluyor. bu demek oluyor ki beyin o telkinleri bir süre sonra kanıksıyor ve değişimin duraklamasına neden oluyor.
o yüzden elinde bir kalem kağıt alıp öncelikle sorun ettiğin şeyleri başlıklar halinde listele.
sonra bunlara çözüm olabileceğini düşündüğün olumlamalar araştırıp edin veya kendin olumlama cümleleri kur. cümleler uzun ve karışık olmasın olabildiğince kısa basit ve anlaşılır olsun.

sonra bunları sesli olarak okuyarak kaydet ve kulaklıkla telkin dinler gibi dinle.
ben şu an bu yöntemle 1 saat içinde 49 tane farklı konuda olumlama dinlemiş oluyorum. her biri en fazla 1-2 dakika sürüyor.ve dinleyeli 1 hafta olmasına rağmen çok büyük ilerlemeler kaydettim.çünkü süreleri kısa olduğu için tekrar dinleme sayın yüksek olucaktır.
tavsiye ederim.