Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2013, 02:40 PM   #15 (permalink)
rose_shash

Tesekkür: 67
15 Mesajinıza toplam 80 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
rose_shash is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: ilk otohipnoz deneyimim

Alıntı:
strongman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaslar benimde bu konu hakinda birkac sorum olacakti acaba otothipnoza girerken telkinleri nasil veriyoruz yada olayi kafamizdan tersine cevirsek olurmu ve ne kadar siklikta yapmamiz lazim bunu bilicaltimizin bunu tamamiyle kabul etmesi iicin tesekurler.

arkadaşım telkinleri sakinleşmek yönünde pozitif terimlerle genel değil parça parça ilk adımda mesela ayaklardan başlayarak üst bedene kadar sırayla kollar ayaklar bedenini alfa seviyesine çekene kadar tüm vücudunu rahatlatmalısın.(alfa seviyesinde bilinç ile bilinçaltı eşitleniyor ve hipnoza girmiş oluyorsun) denemek için gözlerini açmaya çalışırsın açamazsan o an hipnozdaasındır.. hipnoza girdiğinde kendi telkinlerine biliçaltın açık oluyor ve direnç oluşmadan kabul ediyor.. tabiki bunu önce araştırmasını yapman ve hipnozdayken neler yapman gerektiğinide araştır ben hipnoza girebilmek için neler yapmak gerekir nasıl vücut bilinçli bir şekilde gevşetilir alfa beta teta seviyeleri nelerdir şeklinde araştırma yapıp bilnçlendikten sonra denemiştim girebileceğimi yoğun bir şekilde konstrasyon yapabileceğimi sanmamıştım o yüzden hipnozda imajinasyon ile girdiğimin bilincinde değildim.. şu anda hipnoza girdiğimde mesela telkin vermiyorum rüya gibi yaşıorum ama hissediorum dokunuyorum duyabiliorum o yüzden ben kendimi o sahnede yönlendirerek yaşayarak temiziyorum ve bilinçli bir şekilde davranış değişilkliğine gidebiliyorum mesela bazı insan kendi kendine sesli telkin veriyor ben sessiz bir şekilde uyuyor gibi hipnoz yapıyorum.çalışmalarımı baya ilerlettim devamlılık çok önemli sürekli yaptıkça hipnoza giriş süresi kısalıyor bunu yaptıktan uzun bir süre bu şekilde giremedim sanırım bilinçaltımın direncini kırmak uzun süremi aldı.ben oto hipnozu imajine ıle yapıyorum senin kendi deneyimini bulman lazım bunun içinde araştırman lazım daha bilinçli ve bilgili insanlar ile iletişime geçersen senin için daha iyi olacaktır
rose_shash isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla