Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-01-2013, 04:06 AM   #89 (permalink)
sudem8
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold
Standart Cevap: AFFETMEK ÖZGÜRLEŞTİRİR

Affetme konusuyla ilgili kendi yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. Bu arada çok önemli bir konu açtığın için teşekkür ederim. Affetmekle zorlandığım bir yakınım vefat edince ölüm başka bir şey onu affettim. Ama affettim hakkımı helal ettim demekle bitmiyormuş. O zamanlar bilmiyordum.Yaklaşık dört senedir ilgileniyorum bu konularla bir yaşam koçuyla görüşmemiz de benim tam olarak affedemediğimi kısacık bir yazışmada buldu tabi başıma gelen kötü olayları anlatınca, siz tam olarak affedemediğiniz için yani dersinizi almadığınız için karşınıza daha kötü insanlar çıkar diğer kişiyi affedersiniz demişti. Gerçekten de öyle oldu. O bir şey değilmiş daha kötüleri varmiş . demem bana çok pahalıya mal oldu. yani tam olarak affetmem. Şimdi insanlara yalvarıyorum ne olur içinizde kin barındırmayın bağ kesme affetme çalışmaları yapın ya da yaptırın. çünkü bedeli ağır oluyor. özgürleşmek dediğimiz bu galiba ileride başımıza daha kötü olaylar gelmeden dersimizi aldıktan sonra hatta bu insanlara teşekkür etmemiz gerekiyor. Bize bir şeyler öğretmek için geliyorlar. Ama biz farkında olmazsak katlanarak bir ders daha geliyor. Tekamülümüz için bunları yaşamamız gerekiyor ki ruhumuz olgunlaşsın. Nacizane fikirlerimi ve yaşadıklarım size de ders olur ümidiyle sevgiler