Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-10-2008, 05:33 PM   #17 (permalink)
pozitif
Üsteğmen

Tesekkür: 9
115 Mesajinıza toplam 436 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pozitif is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: çekim yasası paylaşımı

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
burcu-tkn Nickli Üyeden Alıntı
benim duyduğum iki durumu sizle paylaşacağım burda gerçekten olmuş gibi hissetmenin neler yapabilceğini umarım inandırıcı hale getirir.soğutma işinde çalışan iki kişi gece vardiyasında kalıyor kişilerden biri soğutma dolaplarından içine girip işini yapıyor.diğer arkadsı ise işini bitiridiği ve diğer arkadasının gittiğini düşünerek kapıları kitliyor ve ayrılıyor iş yerınden.sabah gelindiğinde dolapta kitli olan işçi donmuş olarak bulunuyor işin ilginç tarafı soğutucu çalışmıyormuş.işçi büyük ihtimalle çalıştığını sanıyordu.kendisinin sürkli dolabın soğuduğuna ve donarak ölecağine inandırmıştı ki öylede oldu.yine bunun gibi bir olayın videoya çekliebildiğini okumuştum.bir kişi kendi kendini bir odada öldürebilceğini idda ediyor.adamı odaya koyuyorlar ve videoya çekiyorlar.adam 3.günün sonunda kalbini durdurabiliyor düşünce gücüyle..belki inanmayacaksınız ama bunlar benım okuduklarım..üstelik hani şu ufacık kutulara kendilerini sokabilen insanlar var.onlara sorduklarında:bunu nasıl yapıyorsunuz? adamın cvbı şu: o kutuya girebildiğimi hayal ediyorum ve biliyorum sonrada metobolizmamı yavaşlatıoyrum dedi.yine beyin gücü ille.bunu birebir kendi kulaklarımla duydum.yanii demk istediğim şu ki:ben de çok başaramasamda beynimizi kandırabiliyoruz işte o kandırma işini becerebilirsek beynimizde hayal ederk gerçekmiş gibi yaşayabilirsek ,gerçektende yaşama şansını elde edebiliyoruz.zmn mucizeler gerçekleştirebiliyor:)
beynin gerçek gibi hissetmesi için ya plesebo etkisinin oluşturacak br durum yaşanması gerekir
ya direkt hipnozla derin transta telkin verilmesi gerkir..
ya da bilinçaltına kendinize inandırmanız referans sağlamanız gerekir
beyin bişeye inanıp inanmamak için geçmiş deneyimlerine bakar
ben zekiyim diye inandığınızı varsayalım
bu inancı oluşturan geçmiş deneyimler şunlar olabilir
çünkü en zor matematik problemlerini bile çözebiliyorum
çünkü arkadaşlarım zeki olduğumu söylüyor
çünkü geçmişte şu şu olaylarda zekice davrandım v.b
eğer geçmişte olumlu referans yoksa istediğiniz kadar olduğunu hissetmeye çalışın işe yaramaz...
geçmişte olumlu referansınız yoksa o referansları kendiniz hayal gücünüzle yaratabilirsiniz
ama geleceğe odaklanarak değil geçmişe odaklanarak
o yüzden bilinçaltı temizliği deyip diyoruz
geçmişteki negatif başarısız ve travmatik anıları bulup o anılarda oynamalar yapmak gerekir
çünkü şimdi negatif inancımızın yapı taşları orada
haydi kendinize yeni isteiğiniz gibi bir geçmiş yazın önce sonra geleceğe odaklanın bakalım o zaman gerçek gibi hissetme sorununu yaşayacak mısınız?
işte keops bu çok önemli bi nokta
Gönlüm aranip dünleri feryat etme<br /><br />Kan almak için yarinlar icat etme<br /><br />Dünler düş olup gitti, yarinlarsa hayal<br /><br />Cahilce şu gerçek günü berbat etme<br /><br />Ömer Hayyam<br /><br />Kardesim sen düsünceden ibaretsin<br /><br />Geriye kalan et ve kemiksin<br /><br />Gül düsünürsün gülüstan olursun<br /><br />Diken düsünürsün dikenlik olursun<br /><br />MEVLANA
pozitif isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla