Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2012, 01:35 PM   #4 (permalink)
zeytin85
Teğmen

Tesekkür: 32
39 Mesajinıza toplam 84 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zeytin85 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: içimi çok sıkan bir konu:(

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
toplumda özelliklede izlediğim filmlerde bir çok üvey anne, yada üvey baba durumlarında sanki bilinçli olarak bir önyargı oluşturmaya çalışıyorlar. Üvey anne/baba kötüdür. Onlara çok kötü davranır. Şahsen böyle bir durumda olmayı hiç istemezdim.

Ama bu tarz şeylerle büyüyen birisinin ister istemez böyle önyargılara sahip olması normal.. Ona biraz daha zaman ayırmalısınız bence.. hani aranızda bir sevgi oluşsun onunla vakit geçirip onunla ilgilenin. İnanın her insanın ihtiyaç duyduğu şey ilgi ve sevgidir.Bunu ben keşfetmedim ama sadece bunun farkına vardım ve öyle olduğunu gördüm. Yoksa hiçbiryerde bir insanın sevgisini
kazanmak için ilgi ve sevginizi verin diye birşey okumadım.. Sadece size şöyle şöyle yapın deniyor..

Bu yöntemi sevgili küçük yeğenimin üzerinde deniyorum daha yeni yeni konuşmaya başlıyor. Ne zman bize gelse ilk uğradığı yer
benim odam koşa koşa geliyor. Çok tatlı.. Sizde deneyin.

Bu sadece küçük bir bebek üzerindeki etkisi buna ihtiyaç duyan bir çok insan var. Mesela yaşı hiç farketmez. Sen 70 yaşındaki konuşması zor bir insana güleryüzlü (sevgiyle yaklaşıp) ona duygularını açık açık söyler, onunla yakından ilgilenirsen (ilgi gösterirsen) inan bana o sana çok daha yakınlık duyacaktır. İnsanların nasıl sevgisini kazanabileceğimi biliyorum ama herkesede kullanamıyorum... İçine atma attıkça kendini daha kötü hissedersin. Konuştukça rahat ve hafiflemiş hissedeceksin.

Duygularını bastırma sadece söyle ama tatlı dilde mesela.. Konuya şöyle başlayabilirsiniz. Atıyorum ismi Canan senin en sevdiğim yanın duygularını açıkca ifade edebilmen ve hiçkimsenin seni kullanmasına izin vermeyecek kadar zeki sevimli bir kız olman ayrıca çok da tatlısın. (Önce onun sevdiğimiz yanlarını takdir edip daha sonra da değiştirmesini istediğiniz tutumunu söylemeniz gerekir.) Sabahları yatak odasına dalmanı senin gibi bir kıza yakışmıyor gibi... yada bir ay öncesine kadar daha iyiydin. Ne oldu da böyle davranmaya başladın gibi.. en iyisi size kalmış
evet söyledikleriniz çok mantıklı toplumun bu şekilde yansıtması çok üzücü oysaki pekçok üvey anne baba çocukların kötü davranışlarına maruz kalıyor hemde tüm sevgisini ve şefkatinivermesine rağmen.çocuklar içinde bulundukları durumu kullanarak anne yada babasına ceza vemek için üvey anne babalarına olan davranışlarıyla ifade etmeye çalışıyolar.benim yaklaşımlarım çoğunlukla örnek verdiğiniz gibi oluyor ama bu bile yetmiyor bazen dünya meleği bazense ben bu konuşmaları yaparken kafasından bambaşka düşünceler geçerek beni dinlediğini hissediyorum.yatak odamıza girme konusuna gelince eşimden bundan dolayı rahatsızlık hissetmiyor aksine bundan keyif alıyor.yatağa alıp oynamak hoşuna gidiyor.belki bu çok normal bişey ben büyütüyorum yada gerçekten saçma ve olmaması gereken bi durum bilemiyorum bunun doğru cevabı ne bilmiyorum.bazen gerçekten sevgisine inanıyorum sarılıp öpüyor defalarca ama bazende bambaşka insan oluyor.bunun sebebide muhtemelen o anda annesinin sözleri geliyor aklına ve bir anda değişiyor duyguları.annesi ayrılmayı kendisi istemiş oysaki şimdi böyle hırsa ne gerek var onuda anlamıyorum.bizim eşimle vakit geçirmemiz gezmemiz birbirimizi sevip değer vermemiz konusunda herzaman çocuğu doldurup kışkırtıyor.söyledikleriniz ve verdiğiniz örnekler çok mantıklı teşekkür ederim sevgi herşeyin çözümü gerçekten ama bazen öyle anlar oluyoki öyle davranışları varki karşımda annesini görür gibi oluyorum ve yakınlık kuramıyorum.
zeytin85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla