Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-11-2012, 05:33 PM   #7 (permalink)
maviinci
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Kendini Savunamamak

Alıntı:
Nefertarii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mutlaka güven eksiliği de var sebeplerde biliyorum.Ama sorun hala aynı yerde olmam, başladığım noktadayım.Çok fazla kişisel gelişim kitabı okudum ama istediğim sonucu alamadım.Sanki uykuda gibiyim bazen ölsem umrumda olmayacak.Sonradan farkediyorum birçok şeyi anında tepki veremiyorum.
bak bi seminere devam ediyorum, 21 gün ve 40 gün kuralından bahsediliyor. beyindeki nöronlar arası alışkanlık bağı zamanla kuruluyor, bu 21 günde oturuyor ve 40 günde iyice yerleşiyor. zaten az çok hepimiz biliriz, 40 sayısı hayatımızdaki bir çok atasözünde önemli bir yere sahip.. işte bunun böyle bir rolü var. Bunun bilincinde olursak bizim için bir çok şey daha farklı manaya sahip oluyor.

Şimdi; istersen dünyanın kitabını okumuş ol, sen onu uygulamadıktan sonra bildiklerin hiçbir mana ifade etmeyecek..

Şöyle düşün;

gripsin. bundan rahatsızsın, grpile ilgili - gribal enfeksiyonu engelleyecek, bu rahatsızlığını giderecek konularda kitaplar okuyorsun. mesela birisi limon ye diyor, diğeri ballı süt iç diyor, diğeri maydonoz yemelisin vs. diyor.

Nefertarii okuya okuya teorik olarak çok fazla bilgi sahibi oluyor ama gribi bir türlü geçmek bilmiyor işte bunun sebebi okuduklarını uygulamaman. Nefertarii limonun gribe iyi geldiğini biliyor ama gidip limon yemediği için hâlâ bu enfeksiyonun rahatsızlığını çekiyor. işte sen de, ben de, diğer bir çok kişi de kişisel gelişimle ilgili bir çok kitap okuyor ama bunları hayatına uygulamıyor. ve sürekli şikayet ediyoruz, rahatsızız. o hâlde bu okuduklarımızı uygulamalı olarak hayatımıza geçirmekten başka yapmamız gereken bir şey göremiyorum ben, haksız mıyım

hocamızın bize bahsettiği bir şey daha var, ondan da bahsetmek istiyorum. diyor ki; insan beyni hayatı boyunca 2 kez gelişim gösterir. Bunlardan birisi;

*** 0 - 3 yaş arasındaki dönem. bu ilk adımdır, hayatını şekillendiren ilk kavşak. ne yönde eğilimlere sahip olacağını belirleyecek olan ilk adım. o zaman çocuk olduğu için bunun pek farkında olmaz, değildir..

*** 10 - 20 yaş arasındaki dönem. hepimizin bildiği gibi bu ergenlik dönemidir, oldukça sıkıntılı geçer. hepimizin böyle zamanları oluyor. herkes senin yaşadıklarını yaşıyor ama senin yolun biraz daha engebeli, benimkisi seninkinden daha yamuk yumuktu ve belki bir başkasınınki dümdüz asfalt ama bir diğerinin yolunda toros dağları var

önemli olan bunlarla nasıl başedeceğimizi bilmek, baş etme - çabalama isteği ve azim. farkındasın, rahatsızsın, değiştirmek istiyorsun.

teorik bilgi sahibisin, bunu da bir artık olarak kaydedebiliriz.

geriye 3 kısım kaldı:

*** UYGULAMA

*** KARŞI REAKSİYONLARLA BAŞETME - ONLARI RAHATÇA BERTARAF ETME

*** BİLİNÇLİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRME

yine hocam bize; birisinin diğerinde sadece "farkındalık" uyandırabileceğini söyledi. senin için ben böyleyim, benim için sen böylesin vs... Belki süreç içinde sen gelip burada yaşadıklarını anlatırsın ve ben dışarıdan daha objektif bakmaya çalışırım ve elimden geldiğince farklı bakış açıları katmaya çalışarak yardımcı olurum, ben veya sitedeki bir başka kişi; topluca böyle hareket ederiz.. sonuçta güzel olacağına inanıyorum bir çok şeyin :)) sonrasında sen de başkalarına yardımcı olursun...
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla