Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-10-2012, 01:39 PM   #10 (permalink)
-Elya-
Üsteğmen

-Elya- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 599
194 Mesajinıza toplam 494 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
-Elya- is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Sosyal fobiliyim diyen ve yardım etmek isteyen herkes bu yazıyı okusun lütfen.

Alıntı:
huriye_89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
iyi,hoş, güzel söylemişsiniz de ben bir iki yıllık bi sosyal fobik değilim ki.. kendimi bildim bileli böyley(d)im. 5-6 yaşındaki bi çocuk ne anlar soyal fobiden,ne anlar onun beirtilerinden şimdi sorarım size?
ama büyükler olarak bana bi yol gösterebilselerdi herşey daha farklı olabilirdi.. şimdi bana bu durumu onların cahilliğine vermekten ve kendi kimliğimi armaktan başka yol kalmadı.
soyal fobi içteki sorunların dışa vurumudur.
sorunuzun cevabı: üzerinde çalışılarak ve değiştirilerek yok edilmeli ve. pes edilmemeli.
saygılar.

Sana hak veriyorum.Ben de kendimi bildim bileli böyleyim.
Ben 1. sınıfta bile böyleydim,daha küçücük çocukken bile sosyal fobiliydim ben.
Toplum vs. değiştirmedi beni,dışlanmadım bile.. ama ailemin tutumu değiştirdi düşüncelerimi.
Bana güvenmemeleri,hatamı yüzüme vurmaları ve hatta küçük düşürücü konuşmaları.
Onların yüzüne de söyledim,siz düzgün konuşmadıkça bende sizinle düzgün konuşmam diye.Ama resmen demediklerini bırakmadılar,yok bizi beğenmiyormuş da ... Bizi hiç bi zaman anlayamaz ki onlar. Bunu biliyorum. Çoğu zaman benim düşüncelerime bu olumsuzlukları soktukları için onlara çok kızıyorum..
İyi bir şey yaptıklarında bile ters tepki vererek onları cezalandırdığımı düşünüyorum.
Evet,cezalandırıyorum aslında.Ama onlar bunun farkında değil :)
tek başımızayız biz bu sorunla.. ve yine tek başımıza çözmek zorundayız.
Başka yapacak gerçekten hiç bir şey yok.
Bu fobiyle yaşamanın zorluğunu sadece sosyal fobililer bilir. Neden konuşmuyorsun?diyorlar bazen ama neden konuşmadığımızı anlamıyorlar çünkü onlar konuşmaktan çekinmiyorlar..
Çünkü onlara hayatın güzelliklerini ve kendini sevmeyi öğretmiş aileleri var :)