Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-10-2012, 07:30 PM   #4 (permalink)
sweeet
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: Modelleme tekniği

Sevgili Vaveyla modellemeyi bir yemek tarifini uygulamak gibi düşünün. Şayet usta bir aşçının tüm sırlarını öğrenirseniz onun kadar iyi ya da ona çok yakın güzellikte yemekler yapabilirsiniz. Yapmanız gereken modellediğiniz kişinin yaptığı her adımı

1. Dikkatle izlemek veya kendisinden tavsiye almak.
2. Adımları atlamadan uygulamak olacaktır.

Bu nedenledir ki bir çok kişisel gelişim özellikle de NLP kitaplarında başarılı insanların hikayelerine detaylıca yer verilir. Ben okuduğum her başarı öyküsünden ya da dinlediğim kendime işe yarayacak ve uygulayabileceğim kesitleri modellerim hiç düşünmeden. Kesinlikle faydası oluyor.

Sevgili bykus bence başarıyı elde etmiş her insan ataletini yenmiştir. O insanlar atalatten kurtulmuş diye adlandırılmaz onlara başarılı etiketini yapıştırmak daha doğrudur. Sen de umarım her adımınla başarıya bir adım daha yaklaşırsın. Biz de seni o zaman o başarılı insanlardan biri olarak örnek göstericez. Ne dersin? Sevgiler.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla