Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-07-2012, 02:44 PM   #22 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: bu sorunumu nasıl aşabilirim?Acil yardım.

Malesef eğitim gören kişiler bazen görmemişlerden daha cahil ya da -bilinç yapısı düşük oluyor-diyelim...
Bir de benim dikkatimi çeken bir şey var son zamanlarda insanlar karşısındakini dinlemeden, kelimelerini dahi bitirmeden konuşuyorlar. Çağımızda yaşanan hızlı iletişimsizlik ve kökenini bencillikten alan davranışlar, insanların birbirlerini yeterince
dinleyememesiyle sonuçlanıyor. Anne babaya saygı kabul ediyorum bu tartışılmaz, ilk gençlik dönemlerini geride bırakmış ve ne yazık ki annesinin gözünde hala büyüyememiş ben bile zaman zaman eleştiriliyorum!...Anne baba olmayla karşısındakine saygı-çocuğuna dahi- bazen gösterilemiyor. Onlarında bir ailesi vardı çünkü öyle görmüşler diyeceksiniz, ama küçümsemiyorum asla sözlerim yanlış anlaşılmasın bilmem ne köyünden çıkan bir insan bir de bakıyorsunuz inanılmaz yetiştirmiş kendini!... Ben bilinç yapısının farklılıklarına ve yurdum insanının temelini oluşturan eğitim yapısının yetersizliğine bağlayaraktan sonucu; derim ki genç arkadaşlara; yolunuzdan şaşmayın fakat saygı sevgiyi eksik etmeden, siz doğrularınızın arkasından giderseniz kimse size karışamaz, biraz sanırım bazı durumlarda uyum sağlamak gerekebilir...
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla