Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-01-2012, 01:18 PM   #9 (permalink)
Işıldayan Safir
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: insan ilişkilerinde aşırı beklentiler içine giriyorum...neden ?

Çok güzel bir tespit yapmışsın canım. Hepimizin sevgiden anladığı şeyler farklı. Biri için sevgi ifadesi olan davranışlar başkası için sevgisizlik göstergesi olabilir. Eminim sana karşı tavırları değişen ve sertleşen kişilere sorsak bu davranışlarını seni sevdikleri için yaptıklarını söyleyeceklerdir. Ama senin için bunlar sevgi anlatan davranışlar değil ne yazık ki...

Kişisel görüşüme gelirsem hiç kimseden beklenti içinde değilim diyen insan bile beklenti içindedir. Yok öyle sevseler de olur sevmeseler de olur diye bir şey... Hikayeden ibaret olduğunu düşünmekle birlikte başta demiş olduğum gibi beklentilerimiz şekil değiştirebilir. Farklı farklı şeyler bekleriz, görmeyi dileriz ama mutlaka bekleriz. Çünkü sevgi de yemek - içmek gibi bir ihtiyaç... Temel ihtiyaçlarımız arasında gösterilmese de aslında en temel ihtiyaçlarımızdan, yaşam kaynaklarımızdan birisi... Söylediğim şey karşılıklı sevgiyle hiç alakası olmayan bir şey. Onu da belirtmeliyim.

Beş Sevgi Dili diye bir kitap var okudun mu bilemiyorum. Her satırını ezbere bilirim ancak kısaca özetlemem gerekirse anlattıklarından yola çıkarak fiziksel temasın senin sevgi dilin olabileceğini düşünüyorum. Bu konularda paylaşımlar yapmıştım. Dilersen okuyabilirsin. Aşağıda linklerini belirttim. Ancak okumak zor gelirse sana bir sorum olacak. Sen sevdiğin insanlara sevgini nasıl gösterirsin? Bu sorumu yanıtlarsan sevinirim.

Sevgilerimle.

Beş Sevgi Dili

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...evgi-dili.html

Gençler İçin Beş Sevgi Dili

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...evgi-dili.html