Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-01-2012, 12:42 PM   #8 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: insan ilişkilerinde aşırı beklentiler içine giriyorum...neden ?

Arkadaşlar ben düşünüp taşındım ve bu aşırı ilgi sevgi beklentimin ve bunu herkesden beklememin sebebini buldum...

ben çocukluğumda (yani 6-7 yaşına kadar) okul çağına kadar aile fertlerinden çok aşırı sevgi gördüm...sürekli kucaklandım, öpüldüm, oyunlar oynandı, şakalar yapıldı...kucaklardan inmeyen bir çocuktum... bunun gibi birçok şey....herşey benim etrafımda dönüyor gibiydi...her ne olduysa ben okul çağına geldikten sonra yani 6-7 yaşlarında herhalde birçok şey için büyüdüğüm düşünülerek bu aşırı sevgi ilgi üzerimden aniden birdenbire çekiliverdi ve neye uğradığımı şaşırmıştım...herşey tersine döndü bu sefer karşımda sert ve anlayışsız bir aile vardı....bu durumu anladığımda çok üzülmüştüm ve geçici bir durum olduğunu ve herşeyin yine eskisi gibi olacağını ümit ederek yıllarımı geçirdim ama yıllarla birlikte bana o dönemde aşırı sevgi veren aile fertlerim de değişmişti tabi...
okul yıllarım da sevgisiz ve kötü geçti...sınıf arkadaşlarımla iletişim problemleri yaşadım kimseye kendimi sevdiremedim...sonra 6 yaşıma kadar gördüğüm öpme sarılma gibi sevgi temaslarını çok aramaya başladım....

hayatım boyunca o dönemde gördüğüm sevgiyi tekrar aradım durdum...bunu aileden tekrar göremeyeceğimi anlayınca demekki aile dışındaki dışarıdaki kişilerden arkadaşlardan farkında olmadan bunu beklemeye başladım....zamanında aşırı sevgi görüp sonra görmemek insanı sudan çıkmış balık gibi yapıyor...

aşırı sevgi görmüş olduğum dönemdeki sevgiyi tekrar aramamak için ne yapabilirim...nette okuduğuma göre 0-6 yaş dönemi önemli bir dönemmiş...bu problemi nasıl çözebilirim ?

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla