Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-01-2012, 05:27 PM   #30 (permalink)
SEEMANN
Üsteğmen

Tesekkür: 30
236 Mesajinıza toplam 590 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
SEEMANN is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Oyun: Kadın Avcılarının Gizli Dünyasına Giriş

Alıntı:
juger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben dış görünüş olayına hiç katılmıyorum. he şunu diyebiliriz; günümüzde insanlar ilk olarak dış görüşüne bakıyor. bu kesin doğruluğu içeren bir şey. ama doğru bir şey mi? hayır!

bu kesin bir yanılgıdır. ön yargıdır. öncelik olarak dış görünüş seçimi yapılan bir ilişki, hiç de sağlıklı bir ilişki değildir. istisnalar haricinde, bunun kanıtları çevremizde sık sık görünüyor.

herkesin hayatında en hayırlı varlığı seçmesi dileğiyle :)
Katılıyorum. Tabi ki sadece dış görünüş seçimi yapılan ilişki sağlıklı değil.
Tabi ki biriyle evleneceksen, ilk önce kalbinin ne kadar iyi olmasına dikkat edeceksin.

Sen dış görünüşe hiç ama hiç önem vermiyorsan çok iyi bir karakter bu.

Fakat hepimiz insanız. Hepimizde nefis diye birşey var. Hadis mi aye mi bilmiyorum , ama "Nefsinizin bile üzerinizde hakkı var" diye bir söz var.
Gönül ister ki sevdiğinle bir birinize çok yakışasınız.

Yani eğer evlenmek için bir kız arıyorsam tabi ki kalbi ve zekası iyi olan birisini ararım,
Fakat eğer karakterlerini beğendiğim iki kişi arasında seçim yapacak olursam dış görünüşünü bana göre daha hoş olanını seçerim.

Allah güzel görünüş vermişse birisine , bu da bir nimetdir. Yeter ki o kişi güzelliğini kötü amaçla kullanmasın, kibirlenmesin.
SEEMANN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla