Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-09-2008, 12:18 AM   #2 (permalink)
keops
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart Ynt: Ani Öfke Patlamaları ve Zarar verme İsteği

Alıntı:
mücella Nickli Üyeden Alıntı
Herkese merhaba...Ben yaklaşık bir aydır telkinleri aksatmadan dinliyorum.Hergün gece gündüz fırsat buldukça(en az 18 sa) ve sadece 3 hafta başka hiç bir şey eklemeden ego ve suçluluk dinledim 4 -5 gün önce kendine güven ve uyku ihtiyacımda belirgin bir artma olması nedeniyle erken uyanma telkini ekledim.Ancak bu hafta çok küçük olaylardan dolayı ailemle ciddi tartışmalarım oldu ben bile söylediklerime, tavırlarıma inanamadım.Aşırı ve uç tavırlar sergiliyorum.Beni tanıyanlar bu halimi en son 16 yaşımda gördüklerini söylüyorlar.Genelde içine kapanık ve insanları incitmekten korkan biriyimdir.Bunları yaşamak beni çok şaşırttı ve altüst oldum.Ayrıca bu yoğunlukta öfke duygusuyla birlikte inanılmaz biçimde kendime zarar verme isteği duydum 4- 5 yıl boyunca psikolojik tedavi görmüştüm.bu süre içinde bir doktor sosyal fobi dedi diğeri panik atak...uzunca yıllar ilaç da kullanmama rağmen hiç bir fayda göremedim.Büyümenin ergin olmanın etkisiyle davranışlarımda düzelmeler oldu tabii ancak son yıllarda hiç bu kadar agresifleştiğimi ve zarar verme duygumun(kendime),yeniden hortladığını hatırlamıyorum.Bu kadar uzun yazdığım için çok özür diliyorum ama durumumu netleştirmek ve böylece bana daha iyi yardımcı olmanız adına anlatıyorum bunları...Küçük bir not daha eklemek istiyorum: kendimi bildiğim yaştan itibaren sıkıntılarıma sebep olarak gösterdiğim içten içe suçladığım ailemden birini şimdi görmeye tahammül edemiyorum.Bu benim için çok ciddi bir mesele üstelik hep onu sırf yakınım olduğu için sevmem gerektiği inancıyla da baskı yaşadım yıllarca...Şimdi herşey içimden kocaman alev topları gibi oraya buraya saçılıp heryeri yakıp kül ediyor.Çok öfkeliyim ama dediğim gibi anlık.SİZCE NE YAPMALIYIM.PROFESYONEL YARDIM ALMAM GERKİYOR MU?TELKİNLERİ BIRAKMALI MIYIM?YOKSA BUNLAR İYİYE Mİ İŞARET????ACİL YARDIM BEKLİYORUM......
listene mutlaka topluluk önende konuşma ve sosyallik arttırıcıyı ekle...
suçluluğu bir süre listenden çıkarabilirsin dalgalanma geçinceye kadar
ama asıl sana yardımcı olacak kendinle yaptığın olumlu iç konuşmaların ve sos+top.önünde kon.
telkinleri senin çevreyle iletişime olumlu düzeyde katkı sağlayacak...
ve 18 saat dinlemek çok fazla bu süreyi 8-10 saat ya da daha aşağı çek..
ve bilinçli ve çaba gösterek dinlemeye uğraşma
sen chat yaparken tv izlerken v.b faliyetlerde telkin bırak orada çalsın
keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla