Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-12-2011, 10:48 PM   #16 (permalink)
pinky9
Yüzbaşı

pinky9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,738
484 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pinky9 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Koşulsuz Seviliyor musunuz?

Alıntı:
SEEMANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Burdakı kısıtlama sevginin koşulu değil, sadece bir sonucudur.

Kıskançlık bir çok şeyle doğru ve ya ters orantılıdır.

1.Kıskançlık Sevgilinin sana karşı olan sevgisiyle doğru orantılıdır (Çok severse çok kıskanır, Sevmezse hiç kıskanmaz.)
2.Kıskançlık Sevgilinin sana olan olan güveniyle de ters orantılıdır. (Sana ne kadar çok güvense o kadar az kıskanır, Ne kadar az güvense o kadar çok kıskanır)
3.Kıskançlık Aynı zamanda o kişi kendine olan güveniyle de ters orantılıdır. Kendine ne kadar güvense o kadar az kıskanır. (Burda kendine güvenmek derken, yani bir erkek ya da kadın kendisinin fazla yakışıklı/güzel olmadığını düşünürse, ya da kendisinde birşeylerin eksik olduğunu düşünürse daha fazla kıskanç olur. Fakat "Benden iyisi mi çıkacak karşısına" diye düşünürse kıskançlık iyice azalır.)

Demek ki kıskançlığı azaltmak için, 1. Güven kazanacaksın, 2. Güven vereceksin :)

Ama ille de kanında Kıskançlık maddesi ortalamanın üzerinde olan insanlar olacaktir ki bunlarla uğraşmak birazcık sabır ister.

çok teşekkür eder,m uğraşıp cevap verdiğin için iyi ki varsın :)

şöyle diyim,kendine güveni tam bi insan. Yakışıklı,etrafı kalabalık bi insan(dı). Kendine güven sorunu asla yok. Fakat ben eskiden biraz güvenini sarstım,yalanlar söledim,habersiz gezmelere gittim falan.
Bu olaylar bana güvenini biraz azalttı,çok sinirlendi,çok üzüldü vs..

Fakat onda bir de önyargı var, kızlar çok gezmez,erkeklerle fazla konuşmaz vs gibi. O yüzden de böle kısıtlamalara girebiliyor.Bu düşüncesini de yıllardır değiştiremiyorum. Ben tepki verdikçe o daha çok tepki veriyor:)
Derdimi anladığınız için teşekkürler :)
Çok sorunlu bi ilişkimizde yok,tam tersi uzun yıllardır beraberiz,beraber gülüp eğleniyoruz, aşkı hissedebiliyorum,sevgisinden kuşkum yok. Ama biraz geri kafalı:D abileri de öyle,etrafındaki insanlar da öle.

Lavinya'nın Güzel Günler Günlüğü

pinky9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla